Скріншот відео

Хист до моди – без вікових обмежень: молоді дизайнери вперше з'їхалися до Києва на міжнародний конкурс – що показали

Українські організатори заходу надягли футболки з написом Free Sentsov, щоб таким чином привернути увагу до долі українського режисера

Перший міжнародний конкурс молодих дизайнерів пройшов у середмісті Києва. Шістнадцять модельєрів із дев'яти країн східної та центральної Європи презентували свої модні колекції просто неба посеред Хрещатика.

Поєднати мереживо, орґанзу та елементи спортивної тканини разом із гуцульським орнаментом вирішила Катерина Гейда – молода дизайнерка з Тернополя. У своєму доробку має лише одну колекцію білизни. Над новими модними образами модельєр працювала впродовж двох місяців.

"Я стилізувала козу так, як я її бачу. Це мені нагадує більше гуцульський край. Їхній такий характер. Я навчалася в Івано-Франківській області, напевно звідти в мене дуже багато натхнення", – пояснює дизайнерка.

А от інша конкурсантка – Рута Лендрайтіте із Литви – має десятирічний досвід в індустрії моди. До України привезла колекцію під назвою "Одяг живий". Над нею дизайнер працювала два роки.

"Я аналізувала невротичну особистість та психологічний захист, що трансформується в костюмі. Я знаю, це дуже важко. Я маю досить цікаву техніку. Спершу я малюю, далі створюю костюми з паперу, а лише потім – шию з тканини", – розповіла дівчина.

Загалом у конкурсі беруть участь шістнадцять учасників. Зокрема, з Грузії, Естонії, Литви, Молдови, Польщі, Словаччини, Угорщини, України та Чехії. Молоді дизайнери вже є переможцями та призерами національних конкурсів у своїх країнах. У Києві ж їх нові ідеї оцінювали світові експерти в царині моди. Переможець – отримає десять тисяч доларів і можливість навчатися у європейському інституті дизайну в Мілані.

"Я думаю, що це неймовірна можливість для молодих дизайнерів, не тільки для українських. Щоби зростати і мати можливість показати свій талант та пристрасть до моди. Оцінювати не так і просто. Потрібно балансувати між обранням ідеї, сучасних тенденцій, а також презентації", – пояснює член журі Джованні Оттонелло.

Мода – не поза політикою. Українські організатори заходу надягли футболки з написом Free Sentsov. Кажуть, що таким чином вирішили привернути увагу: як відомих, так і молодих експертів у світі моди до долі українського режисера Олега Сенцова.

"Ви знаєте, такий німий прояв може мати навіть більший резонанс і для нас, хто носить цю футболку, це особиста думка. Для нас важлива свобода слова і ми дуже його підтримуємо. Сподіваємося, що це буде для нього моральна підтримка", – пояснила виконавчий продюсер конкурсу Вікторія Харченко.

Евеліна Михайленко, Василь Дендін, "5 канал"

Дивіться також:

Реклама Moschino: зірки моди перевтілилися в прибульців – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Пустельний Крим": окупанти хочуть зрошувати поля каналізаційними водами
Наступний матеріал
88% продукції поставляли в РФ: Турчинов порівняв роботу ракетного заводу "Візар" до російської агресії і після

Реклама Moschino: зірки моди перевтілилися в прибульців – фото

Дяка за чистоту: найкращий двірник Львова повернувся із першого в житті євротуру

Українські школярі вибороли "золото" і "бронзу" престижної "Олімпіади геніїв" у США – включення з "Борисполя"

У центрі Києва три дні обмежуватимуть рух транспорту – перелік вулиць

Внаслідок пожежі у столичному хостелі постраждали шестеро осіб – фото

У київському метро шукали вибухівку на двох станціях