5 канал

16-річна Софія представить Україну на конкурсі молодих винахідників у США – що повезе

На міжнародній олімпіаді молодих винахідників у США Україну представлятиме 16-річна школярка зі Львова

Софія Петришин винайшла пристрій, який відтворює цифрову інформацію шрифтом Брайля. Він може бути корисним для людей із вадами зору, а також у комерційних проектах, де потрібно зберегти таємницю переданої інформації. 

Intel ISEF – один із найпрестижніших конкурсів винахідників для школярів та випускників шкіл зі всього світу. Переможцям дають можливість здобути вищу освіту у США та щомісячну стипендію. Цього року представляти Україну туди вирушить 16-річна Софія Петришин.

"Все, що потрібно незрячому, – це записати файл, який він хоче, на SD-картку, поставити її у прилад, під'єднати до джерела живлення. Тоді прилад почне працювати", – пояснює школярка.

Софія Петришин демонструє свій винахід, який миттєво відтворює цифрову інформацію шрифтом Брайля. Вся система поміщається у пластиковій коробці з-під цукерок.

"Цей прилад дає можливість використання мови Брайля і в освітніх програмах і, можливо, для збереження якоїсь конфіденційності. Я вважаю, що доцільне було б таке використання у банківських системах, у банкоматах, де інформація передається конфіденційно", – каже винахідниця.

5 канал

Пристрій для незрячих Софія самотужки виготовила за півроку. Обійшлося це дівчинці в тисячу гривень. Винахідниця каже: схожі аналоги у світі є, але вони значно дорожчі.

"Я спростила і здешевила дані аналоги в цьому приладі. Крім цього, до нього додано такі функції, як платформа для вивчення шрифту Брайля. У майбутньому буде більше функцій, які допоможуть незрячим у користуванні. І, звісно, ідею застосування у банкоматах – такого ще не зустрічала", – каже дівчина.

Разом із Софією йдемо до дітей із вадами зору. Першою пристрій тестує школярка Вікторія. Дівчинка не бачить від народження. Переваги відчуває відразу: пристрій простий та компактний.

"Хотілося би, щоб ця річ була тоншою. І ще додати більше символів – до 20. То було б чудово. І швидкість, щоб можна було переключатися швидше по символах", – ділиться першими враженнями Вікторія Дудік.

Який вигляд має пристрій та чим він унікальний – дізнайтеся в сюжеті:

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Як виглядає студентське ноу-хау із Черкас багі-снігопрогортач

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
100 днів роботи ВСУ: Процес очищення судової влади триває – Козаченко
Наступний матеріал
"Земля здригалася": як пройшли масштабні навчання бійців десантно-штурмових військ – відео
Loading...