Модернізований 3D-принтер та космічні технології: чим вражають українські школярі

Маленькі винахідники 5 канал
"5 канал" продовжує серію сюжетів про українську науку. У сьогоднішній серії ви дізнаєтеся про "юних Ейнштейнів"

Модернізований 3D-принтер, радіаційний очисник та космічні технології – як це працює в руках українських школярів.

Юний винахідник Олексій Шатохін сконструював свій перший 3D-принтер у тринадцять років. Мати каже: головне – не заважати.

3D-принтер – уже давно не новинка, але прилад Олексія унікальний тим, що він ще й виконує функції лазерної нарізки та гравіювання. Юний винахідник запевняє: аналогічних моделей із таким самим поєднанням у світі немає. Принтер має ще й додаткову насадку, яка дає можливість друкувати одразу двома видами пластику.

"Я знайшов креслення деталей, замовив – мені вирізали, я склав. Найголовніше – склав я його буквально за тиждень, а налаштовував близько двох років. Там доволі багато тонкощів", – каже юний винахідник.

Олексій запевняє, що на принтері можна роздрукувати безліч потрібних у господарстві деталей. Він переконаний, якщо вдасться його запустити у масове виробництво, прилад купуватимуть для домашнього користування.

А от інший винахідник – столичний 11-класник Дмитро Житник – розробив прилад, що очищує приміщення від газу радону. Хлопець розповідає, що радон оточує людей постійно, адже він виділяється з ґрунту. Надворі ця речовина цілком безпечна, але у закритих приміщеннях, які мало провітрюють, він може стати причиною поганого самопочуття.

"На заряджені електроди накопичується радон та ізотопи з приміщення, осідають і продовжують розпадатися, поки не перетворюються на стабільні елементи. Зазвичай очищення тримає 12 годин, але прилад розрахований на постійну роботу", – пояснює винахідник Дмитро Житник.  

Дев'ятикласники школи-ліцею №157 готуються представити на міжнародному конкурсі NASA сайт про нашу планету, зроблений за аналогом "Вікіпедії". Окрім цього, кажуть юні розробники, придумали ракету, що зможе запустити на орбіту Землі багато малих супутників вагою до півтора кілограма. Школярі розповідають, що вже провели необхідні обчислення та моделюють прототип.

"Ціль у тому, щоб дозволити запуск маленьких мікроспутників на орбіту навіть університетам, які хочуть мати свій дослідницький супутник. Мати доступ до супутника на орбіті – це дуже дорого, а запустити свій супутник – ще дорожче", – переконує учень школи-ліцею №157 Михайло Миколишин.

Одна з можливостей представити свої розробки - конкурси для винахідників, які проводить Мала академія наук. Всього до структури МАН нині входять 250 тисяч учнів. У дирекції стверджують, що кількість зацікавлених у технічних дисциплінах зростає.

"Ми спостерігаємо динаміку останні роки. Ми спостерігаємо динамічне зростання інтересу до інженерних наук. Кілька років тому був пік інтересу до ІТ", - розповідає директор Національного центру "Мала академія наук України" Оксен Лісовий.

Маленькі винахідники
Маленькі винахідники5 канал

Такі показники дуже тішать викладачів. Адже саме ці спеціальності нині є пріоритетними і для держави. Як виглядають маленькі генії та що їм вдається робити власноруч – дивіться в сюжеті:

Олена Бережнюк, Олександр Павленко та Іван Довганик, "5 канал"

Уже завтра "5 канал" розповість про успішні вітчизняні стартапи. Як створити, а головне – продати "ідею на мільйон".

Попередній матеріал
"У нашій родині демократія": Перша леді України розповіла про стосунки у сім'ї
Наступний матеріал
Стартапи в Україні: як створити та продати "ідею на мільйон" – сюжет
Loading...