Стартапи в Україні: як створити та продати "ідею на мільйон" – сюжет

Українські старт-апи 5 канал
"5 канал" продовжує знайомити вас зі станом української науки. Сьогодні ви дізнаєтеся про успішні вітчизняні стартапи

Якщо ви багато працюєте та рідко буваєте вдома, але хочете наглядати за своїм домашнім улюбленцем, вам допоможе PetCub. З ним ви можете гратися зі своїм котом чи собакою через мобільний додаток у режимі реального часу. 

Прилад для контролю домашніх улюбленців PetCub називають найуспішнішим українським стартапом. Цей прилад складається з камери, мікрофона і динаміка, щоб поговорити з тваринкою та лазерної вказівки, щоб погратися з нею.

Автор ідеї Олександр Нескін розповідає, що на гавкіт пса йому часто скаржилися сусіди. Тому він вирішив дізнатися, що його улюбленець робить за відсутності господаря.

"Перше, що мені спало на думку – це зробити камеру, щоб подивитися, що робить Рокі, коли мене нема дома. Коли я зробив камеру і подивився, виявилося, що Рокі сидить біля входу та просто дуже-дуже сумно гавкає", – розповідає співзасновник проекту PetCub Олександр Нескін.

Щоб собака не сумував, Олександр прикріпив до камери лазерну вказівку, аби під час перерви на роботі гратися з Рокі. Ідея Олександра захопила його друзів. Удосконалювати її почали у 2013 році і вже за рік у продаж надійшли перші зразки PetCub. Кошти збирали шляхом краудфандингу через спеціальні сайти, де охочі перераховують гроші на ідеї, які хочуть підтримати.

"Ми зібрали 250 тисяч доларів, які допомогли нам виробити ці пристрої і надіслати їм першим замовникам", – розповів співзасновник проекту Андрій Клен.

Інший розробник Владислав Моржанов демонструє роботу приладу Mevics, розробленого його командою. Маленька коробочка кріпиться на ключицю, і щойно людина починає сутулитися, вібрує та відсилає сигнал на телефон. Також програма фіксує, скільки часу користувач просидів правильно та видає рекомендації. Розробили прилад два роки тому, а цієї зими у команди з'явилася можливість запустити його у виробництво. Один з інвесторів погодився надати півмільйона доларів.

Ще один винахід створили у Дніпрі. Спеціальний брелок працює як безконтактна флешка: запам'ятовує паролі користувача та вводить їх автоматично, щойно його піднести до гаджета і натиснути кнопку. Перші 800 тисяч гривень на запуск виробництва розробники отримали на українському конкурсі стартапів "Вернадський челендж" у Дніпрі. Таке фінансування для вітчизняних молодих науковців – радше виняток. Швидше можна знайти гроші за кордоном. Там університети підтримують молодих розробників.

"Коли ти закінчуєш ВНЗ, у тебе є можливість зробити стартап. Тебе підтримує сам університет, ти можеш зробити прототип, показати його, зібрати на це кошти і реалізувати ідею. У нас такої підтримки немає", – каже директор компанії "HIDEEZ" Олег Науменко.

Ті, хто успішно реалізував власні ідеї, закликають і колег не опускати рук, адже той, хто шукає – завжди знайде і фінансування і підтримку.

Олена Бережнюк, Дмитро Долматов, Віктор Сніжко та Василь Дендін, "5 канал"

Уже завтра "5 канал" розповість про те, як українські вчені вирішують найнагальніші проблеми, що їх поставила перед нами війна, та як працюють учені "у бойовій готовності".

Попередній матеріал
Модернізований 3D-принтер та космічні технології: чим вражають українські школярі
Наступний матеріал
Страшна сторінка історії: 18 травня 1944 року розпочалася депортація кримських татар
Loading...