винаходи маленьких геніїв
винаходи маленьких геніїв 5 канал

"Розумний водогін" та енергія від залізниці: у Києві презентували винаходи маленьких геніїв

У Києві відкрилася виставка-конкурс інновацій, винайдених українськими школярами. Всі конкурсанти – учасники Малої академії наук України. На заході вони демонструють свої винаходи на практиці замість захисту теоретичних обґрунтувань

Розумні школярі з усієї України демонструють свої вироби, присвячені, зокрема, питанням заощадження електроенергії у межах виставки "Майбутнє України". 

Артем Кудрявеньков презентує свій винахід – "Розумне водопостачання". Юнак живе у кропивницькій багатоповерхівці. Він прагне заощадити кошти, які мешканці витрачають на воду та струм. Ідея винахідника – встановити на останньому поверсі будинку резервуар, який час від часу наповнюватимуть водою. Звідти через труби з гідрогенераторами вона подаватиметься до осель.

"Коли вода подаватиметься до споживача, вона потраплятиме на гідрогенератори, які зможуть виготовляти електроенергію, котру в подальшому можна використовувати для освітлення території навколо будинку", – розповідає школяр-винахідник Артем Кудрявеньков .

Наталя Моніна вже має патент на винахід, ще два – у процесі реєстрації. В одному з проектів киянка пропонує виробляти електроенергію на залізниці. Між рейками встановити сонячні батареї та спеціальні генератори. Перші вдень вироблятимуть струм зі світла, інші – від вібрацій руху потягів.

"Коли поїзду немає, то працює батарея, а коли проїжджає поїзд, то працюють генератори. За допомогою цього можна отримувати електроенергію і вночі", – запевняє школярка-винахідниця.

П'ятнадцять робіт у Малій академії наук пише зараз Павло Нагорний. Одну з них демонструє на практиці: пристрій для вивчення газів на уроках фізики, якого поки що немає у школах через значну вартість. Він може коштувати від 20 тисяч гривень. Юнак пропонує дешевший аналог.

"Якщо враховувати, що сама конструкція коштує 200 гривень, плюс якщо фірма захоче накинути 30% власного прибутку, то гривень 300 буде, не більше", – каже винахідник Павло.

На таких заходах молоді науковці удосконалюють власні розробки та шукають підтримки у потенційних спонсорів. А які критерії для перемоги та хто оцінюватиме молоді обдарування – дізнайтеся із сюжету:

 

Анна Брикова, Олександр Фенько, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

З насосом і на сонячних батареях: У Пекіні створили мобільну "велоферму" – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Усі крапки над "і": голови НАЗК та НАБУ відповіли на обопільні звинувачення
Наступний матеріал
У СБУ наявний конфлікт інтересів у справі про корупцію в НАЗК – юрист
Loading...