5 канал

"Земля здригалася": як пройшли масштабні навчання бійців десантно-штурмових військ – відео

Постріли з важкої зброї та автоматні черги лунають на навчаннях неподалік Житомира. Тут тренують десантників. Інструктори, які вже мають досвід бойових дій на сході країни, передають свої навички курсантам 199-го навчального центру десантно-штурмових військ

Завдання десантників-розвідників під час навчань – знищити техніку противника і відійти під прикриттям димової завіси на безпечні позиції. Вчать курсантів орієнтуватися на місцевості та вправлятися з різними видами зброї військовослужбовці, які мають досвід бойових дій на сході. 

"Досвід АТО і бойова армійська система, яку впроваджують зараз у Збройних силах України. Ми намагаємося, починаючи від вогневої підготовки, тактичної, інших занять, включати елементи БАРС у процес підготовки особового складу", – розповідає т.в.о. заступника начальника 199-го навчального центру ДШВ Валерій Курков.

Молодший сержант Станіслав Стовбан боронив незалежність країни поблизу Маріуполя та захищав Донецький аеропорт. В одному з боїв дістав тяжкі поранення і втратив ногу, але після реабілітації та протезування легендарний кіборг знову повернувся у військо.

"Я нашу армію бачив ще в той час, коли ми, як то кажуть, бордюри малювали. Зараз нашу армію не впізнати – це однозначно! Але ще є куди рости. Я бачу тенденцію до покращення", – відзначає інструктор 199-го навчального центру ДШВ Станіслав Стовбан.

5 канал

Поряд із десантниками тренуються снайпери. Боєць із позивним "Отаман" півтора року в зоні бойових дій був кулеметником, а тепер опановує снайперську стрільбу, щоб знову повернутися на фронт. Нині вчиться не звертати уваги на зовнішні фактори.

"Як кажуть, найгірші погодні умови – це найкращі погодні умови для снайпера", – жартує військовий.

На полігоні також готуються до навчань резервістів. За п'ять місяців тут мають пройти перепідготовку понад 3,5 тисячі вояків. Тут розгортають сучасний польовий табір, навіть із теплою водою для гігієнічних процедур. Досвідчені вояки кажуть: до такого не звикли.

"Якщо людина військова відчуває себе у польових умовах як удома, то це трохи розслабляє. Я це вже давно знаю по собі. Якщо ти зранку о шостій підірвався, холодною водою вмився, якусь зарядку швиденько зробив і вже "бодрячком" на сніданок збігав, то ти готовий до виконання будь-яких завдань", – запевняє заступник командира 122-го аеромобільного батальйону ЗСУ Володимир Ляшенко.

Перші резервісти прибудуть на перепідготовку в навчальний центр уже на початку квітня.

Оксана Трокоз, Тетяна Соболь, Житомирська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Потужний десант: як тренується в АТО підрозділ, сформований за зразками НАТО – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
16-річна Софія представить Україну на конкурсі молодих винахідників у США – що повезе
Наступний матеріал
Apple презентувала бюджетний iPad для школярів і студентів
Loading...