Навчання танкістів в АТО

Бійці ОТУ "Донецьк" керують та гатять із 40-тонних танків, де не заборонено – відео вишколу

На Донеччині змагалися танкісти. На віддаленому від лінії фронту полігоні найкращі розрахунки з п'яти бригад вправлялися у швидкості підготовки бойової машини і влучності стрільби

У першій вправі танкісти демонструють мистецтво водіння 40-тонної машини. Їхня мета – якомога швидше зайняти вогневу позицію.

Після розігріву – складніші випробування. Танк потрібно підготувати до стрільби. На зарядження снарядів є лише три хвилини. При виконанні завдань враховують кожну секунду.

На полігоні – найкращі танкові розрахунки з п'яти бригад, що входять до складу оперативно-тактичного угруповання "Донецьк".

Навчання танкістів в АТО

Завжди підтримувати себе й екіпаж у боєготовності – це обов'язок для нього, розповідає командир розрахунку Євген.

Адже попри те, що українська важка техніка від лінії розмежування відведена, танкісти мають швидко дістатися на передову, якщо буде наказ і цього потребуватиме піхота.

"Вони під час особистої зустрічі постійно питають: скільки вам потрібно часу, аби приїхати до нас на допомогу?" – розповідає військовий Євген.

Навчання танкістів в АТО

Євген опановував військову справу ще в радянській армії. За цивільною професією він будівельник, але повернувся до війська після початку російської агресії на сході. Члени його екіпажу також мають чималий досвід і добру підготовку, каже Євген, тож він упевнений і у своїй команді, і у своїй машині.

"Танки швидкі, можна сказати, що сучасні. З усього, що в нас є, це найбільш сучасний танк. Надійний, швидкий, готовий", – зазначає армієць.

Учасники змагання готуються до останньої та найважливішої вправи – стрільби. Умовна ціль – ворожий танк – розташована на відстані 1700 метрів.

Навчання танкістів в АТО

Фінальна вправа для учасника змагань Владислава – найулюбленіша.

"Я вважаю, що навідник – це той саме снайпер, просто в танку. Теж є приціл, теж стріляє, теж шукає ціль, вишукує, влучає", – зазначає військовий ЗСУ.

Три найвправніші за результатами випробувань розрахунки вибороли право взяти участь у загальноармійських змаганнях танкістів. Вони відбудуться наприкінці березня. Хто ж переміг і як проходили навчання – дивіться в сюжеті:

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Опанувати танки: бійці на Луганщині вчаться бути "бронеснайперами" – ФОТО

Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/

Попередній матеріал
Стусанами "знання доносила": жахлива історія про літню репетиторку, що гамселила дітей
Наступний матеріал
Багнюка й міні-озера: на Черкащині щовесни село страждає від танення снігу