"Коли розгадуєш смертоносну головоломку": у зоні АТО визначили найкращого сапера ОТУ "Луганськ"

Самі саперу кажуть, що їхня професія – дуже творча

Відносне затишшя на Луганщині армійці використовують для проведення навчань й змаганнь. Зокрема, визначали найкращого сапера оперативно-тактичного угруповання "Луганськ". Спостерігала журналіст "5 канал" Вікторія Ковальова.

На цьому полігоні поблизу Сєвєродонецька триває заключний етап змагань саперів оперативно-тактичного угруповання "Луганськ". Сапери мають продемонструвати практичні навички зі встановлення та знешкодження вибухових пристроїв.

Зібрати металошукач – перший етап змагання. Головне – впоратися якнайшвидше.

Військовослужбовець ЗСУ Максим розповідає: "Збирання проходить на час. Потрібно зібрати його до повної боєготовності і приступати до пошуку мінно-вибухових пристроїв".

Підрозділ, у якому служить Максим, тримає оборону Кримського. За півроку служби, на його особистому рахунку близько сотні знешкоджених вибухонебезпечних пристроїв, які бойовики встановили у "сірій зоні". Тож армієць впевнений, з навчальними мінами впорається завиграшки.

Крім знешкодження, сапери демонструють навички зі встановлення мінних загороджень. На те, щоб встановити протипіхотну міну за нормативами є лише 5 хвилин. Стільки ж часу на встановлення протитанкової міни.

Олександр, військовослужбовець ЗСУ, каже: "Це протитанкова міна. ТМ-62-м. Вона призначена для зупинки техніки, бронетехніки противника. У даній міні від 7,5 до 8 кг вибухової речовини. Цього цілком достатньо, щоб проломити будь-яку броню і зупинити будь-яку техніку".

/
/
/

Встановити міну значно простіше, ніж знешкодити її, розповідає Олександр. І як приклад наводить так звані мінні сюрпризи від бойовиків, заборонені женевською конвенцією: "Під міною можуть бути встановлені різні, скажімо так, пастки. Сапер – це дуже творча професія. Наскільки тобі дозволяє твоя фантазія, ти далі продовжуєш її використовувати. У нашого противника хороша фантазія, я вам так скажу. Це прямі поставки з Російської Федерації. По-іншому не може бути".

/
/
/

Під час змагань, снайпери не лише перевіряють власний рівень підготовки, а й обмінюються досвідом. Переможці представлятимуть оперативно-тактичне угруповання "Луганськ" у змаганнях на кращого сапера АТО.

"Сапер – це холодні мізки. І міцна рука має бути. Тому що міліметри рухів це життя не тільки своє, але й тієї групи, яка з тобою поруч і працює. Як показує практика світова, рік війни, то для сапера близько 3-4 років роботи", – підсумовує військовослужбовець ЗСУ Сергій. 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Потужний десант: як тренується в АТО підрозділ, сформований за зразками НАТО – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Жінки в армії де-юре перебуваючи на одній посаді, де-факто виконують інші обов’язки – Цвігун
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Рефатом Чубаровим – відео

Цілили у спостережний пост: на Світлодарці ворог пострілом із ПТКР зніс укриття сил АТО

В АТО загинув 20-річний військовий

"Евакуація 200": на окуповані території передали тіло загиблого в АТО бойовика

Перемир'я на Світлодарській дузі протрималося недовго: репортаж із фронту

"У нас немає м'язів": що відомо про стан пораненого на навчаннях ЗСУ оператора Славка

Перемир'я від окупанта: активно "працюють" ворожі міномети, поранено бійця АТО