Тренування військових медиків Луганщини

Масштабні навчання військових медиків на Луганщині: діють за принципом "золотої години"

Укластися в 60 хвилин – означає вберегти життя. Тому лікарі за можливості намагаються працювати якомога ближче до фронту

Масштабні навчання військових медиків на Луганщині. Лікарі розгорнули мобільний шпиталь за 30 кілометрів від передової. Відпрацьовують дії в разі великої кількості поранених під час бойових дій. Репортаж кореспондентів "5 каналу".

За легендою навчань, на передовій – загострення ситуації з великою кількістю поранених. Госпітальна бригада вирушає із Сєвєродонецька якомога ближче до фронту і розгортає там польовий шпиталь.

"Лінія зіткнення – на великій відстані від шпиталю. Більш як 100 км. Тому передова госпітальна група розміщується на відстані 30 км від лінії зіткнення, де надаватиме лікарську допомогу", – пояснює військовослужбовець Андрій.

Сергій – водій "швидкої". На фронті – від початку бойових дій. У складі однієї з механізованих бригад пройшов найгарячіші точки АТО. За цей час сам був двічі поранений. Екстрену евакуацію з передової пережив на власному досвіді: "Рахунок йде не на хвилини, а на секунди".

Один з важливих етапів навчання військових медиків – оперативно доправити пораненого до шпиталю. За сценарієм, хірургічне втручання бригада медиків проводить у мобільній операційній, облаштованій у кузові вантажівки.

"Розгортається, як міні-госпіталь. Машина розкриває два крила, через яке вносять пораненого, оглядають, фіксують. Якщо він потребує оперативного втручання, його подають на операційний стіл, аби врятувати життя", – розповідає військовослужбовець Олександр.

Поруч у наметі працюють травматологи. У них на прийомі – військові з легкими пораненнями. "Тут пошкодження м'яких тканин стегна. Мобілізації недостатньо. Треба замінити пов'язку і підготувати для подальшої евакуації у госпіталь", – звітує Сергій. Його колега Євген додає: "Нам повідомили, що перелом руки стався. Взагалі внаслідок вибухових поранень можуть бути переломи рук або ніг. Часто звертаються до нас із такими пораненнями".

Діють військові медики за принципом так званої золотої години. Це час від миті поранення і до операції. Вкластися в 60 хвилин – означає вберегти життя. Тому лікарі за можливості намагаються працювати якомога ближче до фронту. Медики, які пройшли вишкіл, поповнять склад передових лікарсько-сестринських бригад.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Коли рахунок іде на хвилини: У зоні АТО тренувалися військові медики – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Більш як 400 сторінок і понад 500 додатків": які претензії до РФ прописані у поданому в Гаазький суд меморандумі – Зеркаль
Наступний матеріал
Меморандум проти РФ в Гаазі: Зеркаль спрогнозувала, як відреагує Росія і коли Україна отримає реальний результат

Лиманські школярі спекли для захисників Луганщини понад 1 тис. млинців

Потужний десант: як тренується в АТО підрозділ, сформований за зразками НАТО – ФОТО

Масштабні навчання саперів в АТО: як злітають у повітря міни та клапті землі

Поки панує відносне затишшя, захисники Станично-Луганського району влаштували танкові навчання

"Вдосконалили лінію оборони": українська армія повернула під контроль Катеринівку

Артилерія Приазов'я: як українські військові на вишколі до гаубиць стали – ФОТО