ДПСУ

"Більш як 400 сторінок і понад 500 додатків": які претензії до РФ прописані у поданому в Гаазький суд меморандумі – Зеркаль

Зеркаль захищатиме інтереси України в Гаазькому суді у справі щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права

"Відсьогодні я як агент маю право подавати, бо як агент я вже діяла. Сьогодні зафіксували, який у мене обсяг повноважень, як у агента, що я можу не тільки збирати і подавати інформацію, а й залучати всіх решту до цієї роботи, оскільки ця робота триватиме ще певний час", – про таке в ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Політик розповіла, які основні претензії до Росії прописані у поданому меморандумі: "Глобально ми мали визначити в цьому меморандумі всі статті і всі претензії, за якими бачимо порушення. Фактично це зараз наша претензія, обґрунтована як доказами і чинниками, так і свідченнями, експертною думкою, так і позицією, яку розглядали в різних судових розглядах… Це дуже великий за обсягом документ. Спочатку ми думали, що дев'ять місяців – це забагато, але коли почали збирати всю доказову базу, працювати з нашими органами, то з'ясувалося, дякувати Богу, що це було дев'ять місяців… У нас це більш професійна справа збирання цих доказів і роботи з експертами. Бо воно стосується правових позицій. Як правових позицій, так і фахових. Наприклад, що стосується рибальства, вплив будівництва Керченського мосту на екологію, вплив цього мосту на міграцію риб, як воно стосується популяції риб, що відбувається в Азовському і Чорному морях у зв’язку з будівництвом цього мосту, як це впливає на навігацію, чи воно зменшує наші можливості щодо судноплавства в такі порти, як Маріуполь і Бердянськ, як це впливає взагалі на ситуацію в Чорному і Азовському морях. Тобто це справді дуже великий доробок. І мені сьогодні було не соромно ставити свій підпис під цією роботою".

Зеркаль також розповіла, з чого складається сам меморандум: "У нас вже є електронні засоби, бо якби ми мали завозити, це б тривало певний час і ми, напевно, не вклалися б сьогодні. В загальній частині це більш як 400 сторінок, 133 – це описова частина, далі йдуть мапи, свідчення, після того – файли-додатки – це майже 500 додатків до цього меморандуму, тому навіть зараз ще триває процес розміщення всієї цієї інформації на спеціальний лінк постійної арбітражної палати в Гаазі. Саме сьогодні спливає дев'ять місяців, саме сьогодні той день, коли ми мали подати меморандум до постійно діючої арбітражної палати в Гаазі". 

Як повідомляв 5.UA, МЗС України подало меморандум проти РФ щодо Конвенції ООН з морського права.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
 

Попередній матеріал
"Гаряче" Широкине: до позицій бійців АТО постійно намагаються наблизитися російські ДРГ
Наступний матеріал
Масштабні навчання військових медиків на Луганщині: діють за принципом "золотої години"
Loading...

"Час. Підсумки дня": ексклюзивне інтерв'ю із Оленою Зеркаль – відео

Співачка Ірина Федишин розповіла, як ставиться до українських виконавців, що виступають у Росії

МЗС України подало меморандум проти РФ щодо Конвенції ООН з морського права – подробиці

Блокування вантажівок та черги: у ДПСУ прокоментували дії прикордонників РФ

"Брехню перетворили на конвеєр": росіянин розповів, як працював на "фабриці тролів"

Росія провокує ядерні перегони – Столтенберг