Twitter / Дмитрий Смирнов

Російський суд відхилив позови Умерова та Чийгоза до адміністрації Путіна: як аргументував

"Не маємо ілюзій про те, що в РФ можна домогтися справедливості", – зазначив адвокат Микола Полозов

Російська Феміда відмовилася розглядати позови заступників Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза до адміністрації президента Володимира Путіна. Про це "5 каналу" повідомив адвокат Микола Полозов.

Аргументували таке рішення тим, що президент Росії має імунітет і позиватися до нього не можна, як і до відомств, що безпосередньо йому підпорядковані. Однак, за словами захисника, таке рішення незаконне, тож він збирається його оскаржити.

"Складається ситуація, за якої ніякі незаконні дії адміністрації президента оскаржити в принципі неможливо. Це незаконно, це суперечить конституції РФ. Природно, ми ці рішення будемо оскаржувати. Але ілюзій про те, що в РФ можна домогтися справедливості, ми ніяких не маємо. Всі ці необхідні дії ми робимо для того, щоб згодом звернутися до міжнародних інстанцій", – зазначив Полозов.

Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз – одні з найвідоміших кримськотатарських бранців Кремля, яких почали переслідувати після незаконної окупації півострова. Обидва були засуджені. Ахтему Чийгозу кримський "суд" присудив вісім років колонії суворого режиму через організацію мітингу 26 лютого 2014 року. Ільмі Умерову сімферопольська Феміда дала два роки колонії-поселення за сепаратизм – він не визнає незаконної анексії автономії. Наприкінці жовтня 2017 року бранців звільнили.

Попередній матеріал
Полторак: Міноборони закупить 100 тис. аптечок для військових у зоні АТО
Наступний матеріал
Скоро в кіно: відбулася презентація першого трейлера стрічки "Крути 1918"
Loading...