Евакуація поранених в АТО
Евакуація поранених в АТО
5 канал

Лікування на передовій: як військові медики в АТО відточують хист

Військових медиків на Луганщині підняли по тривозі – для евакуації тяжко пораненого. В режимі навчань командування вирішило перевірити готовність підрозділу до своєчасного реагування в екстрених ситуаціях. Чи впораються медики – спостерігала Вікторія Ковальова

Позиція, де перебувають армійці, розташована дуже близько як до окупованої території, так і до україно-російського кордону. Однак обстріли тут відбуваються рідко й саме тому опорний пункт обрали для проведення навчань. 

На позиціях – вибухи. Армійці реагують миттєво. Воякам доповідають, що внаслідок мінометного обстрілу є поранений.

"Почався короткочасний обстріл. Був поранений один наш товариш. Я так зрозумів, що в нього артеріальна кровотеча", – розповідає легенду вишколу військовий Олег.

Завдання – винести пораненого з поля бою і надати першу допомогу. Безпосередньо на передовій потерпілому дають знеболювальне і зупиняють кровотечу.

Поки його везуть у бронемашині, встановлюють крапельницю. Далі – передають професійним медикам, які чекають на безпечній відстані.

Евакуація поранених в АТО

"Робимо вторинний огляд, де в нього є поранення. Те, що ми бачимо, і те, що хлопці зробили, починаючи від голови до низу – чи є ще поранення, чи все правильно зроблене, щоб ми могли дати ґрунтовну допомогу", – пояснює власні дії військовий медик Валентина.

За 45 хвилин пацієнт уже на операційному столі Станично-Луганської лікарні.

У лікарні пораненого стабілізують: нормалізують тиск і серцебиття. Далі – евакуація до Сєвєродонецька на подальше лікування. Але завдання ускладнюють – у пацієнта діагностують судинну кровотечу. Чи отримає поранений кваліфіковану допомогу – дізнайтеся з сюжету:  

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з віце-прем'єр-міністром Павлом Розенком
Наступний матеріал
Сrash-day-акція у Кропивницькому: як старенькі гаджети отримують "друге життя"