5 канал

Військові медики розповіли, як завойовують повагу цивільних на Донбасі

Кількість поранених торік зменшилася вдвічі проти 2016 року, констатують військові медики Луганського напрямку. Цьогоріч цифри і далі йдуть на спад

У більшості пацієнтів, які потрапляють до мобільного шпиталю, що в Сєвєродонецьку, діагностують загострення соматичних хвороб. Як із ними борються за 30 кілометрів від передової - дізнавались журналісти "5 каналу". 

Сергій майже рік тримає оборону під Маріуполем. За цей час далися взнаки давні хвороби. Довелося звертатися до лікарів. Днями його прооперували.

"Варикозне розширення вен на обох ногах. Одну ногу прооперували. Буквально через кілька днів шви знімуть, будуть іншу оперувати", – розповідає військовий.

Більшість пацієнтів мобільного шпиталю, що в Сєвєродонецьку, – це захисники Луганського напрямку. Сюди доправляють усіх поранених і хворих військових, які потребують стаціонарного лікування.

"Зараз зима. Багато хто з військовослужбовців хворіє, багато хто приїхав сюди і також хоче оздоровитися планово. Ми, незважаючи на те, що мобільний госпіталь, проводимо планове оперативне втручання", – пояснює військовий медик ЗСУ Андрій.

У мобільному шпиталі несуть службу лікарі з усієї країни. А от молодший медперсонал – майже увесь із місцевих. Медсестра Ольга Косинська підписала контракт торік, коли госпіталь переїхав ближче до фронту, з її рідного Сватового до Сєвєродонецька.

"Коли госпіталь ще у Сватовому стояв, вирішила, що я буду працювати тут. Вирішила, що призиваюся, якусь користь своїй країні принесу", – каже військовий медик ЗСУ Ольга Косинська.

5 канал

Пацієнти-армійці затримуються у шпиталі не більше ніж на два тижні. Далі майже 80% повертаються на передову. Інших доправляють до лікарень Харкова та Дніпра.

"Ми всі працюємо злагоджено, гуртом. І намагаємося робити все для того, щоб пацієнт був стабілізований і далі він міг працювати, служити", – зазначає військовий медик ЗСУ Світлана.

Крім військових, медики лікують і цивільних. 73-річному Олександру Дяченку тут прооперували грижу. Пенсіонер радіє, що безплатно. Торік до військового шпиталю звернулися понад 2000 місцевих мешканців. Трьом сотням зробили операції.

"Ви прекрасно розумієте, що Донбас – це таке місце, де не завжди ти можеш відчути правильне ставлення. Але коли ти отримуєш цю допомогу, думка різко змінюється. І це дуже зближує!" – запевняє пацієнт госпіталю Олександр Дяченко.

"Щоб завоювати повагу цивільного населення, ми, відповідно, почали надавати їм медичну допомогу – хоч це військовий заклад, хоч цивільний. Він повинен у першу чергу надати допомогу, і немає значення, чи це людина в формі, чи у цивільному", – каже військовий медик Андрій.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Коли рахунок іде на хвилини: У зоні АТО тренувалися військові медики – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
тренування військових медиків
/
тренування військових медиків
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Порошенко про телемедицину: "Мрію, аби можна було приїхати в село і зв'язатися з найкращими професорами України"
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Loading...