поштова площа, розкопки, київські помпеї
поштова площа, розкопки, київські помпеї unian.ua

Підземний музей на Поштовій: коли Мінкульт обіцяє вирішити суперечку

Активісти зазначають: якщо питання надання статусу національного музею не вирішиться цієї осені – вони приходитимуть до Мінкульту, до КМДА щодня і вимагатимуть від них рішення

Доля підземного музею на Поштовій площі, де знайшли артефакти часів Київської Русі, має вирішитися цієї осені. Про це заявила заступник міністра культури Тамара Мазур. Водночас, КМДА рекомендує Мінкультури включити Поштову площу до Держреєстру нерухомих пам’яток національного значення. Відповідного листа напередодні направили до Мінкульту.

Активісти зазначають: якщо питання надання статусу національного музею не вирішиться цієї осені – вони приходитимуть до Мінкульту, до КМДА щодня і вимагатимуть від них рішення.

"Розмістили петицію на сайті Білого дому, щодо захисту цього місця і збираємо підписи, так як розуміємо, що діаспора в США ".

Також голова ГО "Почайна" Анабелла Моріна розповіла, що на сайті Білого дому розмістили петицію –стосовно збереження пам'ятки.

Вже відомо, що КМДА затвердила паспорт пам'ятного об'єкту і направила його до Мінкульту. Останні, своєю чергою, в середу, 8 серпня, збирали експертну раду, на якій підкориговували його, вносили свої зміни. Наразі він уже на руках відомства.

"Коли буде закінчена ця процедура – на сьогодні прогнозувати складно, оскільки має бути розроблений проект постанови Кабміну, погоджений в установленому порядку зацікавленими органами. І Кабмін, схваливши відповідну постанову, завершить процедуру внесення пам'ятки до реєстру", – пояснила заступниця міністра культури Тамара Мазур.

Категорія "археологія", в яку внесуть об'єкт, означатиме те, що цей музей дозволять відкрити тільки тоді, коли вже будуть усі законодавчі акти. Але, знову-таки, це реалізують за умови спільної роботи КМДА та Мінкульту.

Нагадаємо, археологи під Поштовою площею знайшли середньовічне підземне місто. Факти вказують на те, що саме на місці сучасної площі за наказом князя Володимира скидали язичницьких ідолів у Дніпро, і саме сюди кияни приходили на хрещення.

Київрада, своєю чергою, ухвалила рішення про створення на Поштовій сучасного публічного простору, збереження всіх знайдених артефактів та продовження подальших розкопок. При цьому про музей і розрив договору з забудовником ТРЦ – не згадувалося. Цим положенням і обурилася громадськість, побоюючись будівництва там торговельного центру.

Водночас, столичний голова Віталій Кличко заявив, що проект рішення передбачає саме створення музею, а не сучасного простору. Однак, насамперед, необхідно зміцнити конструкції та вирішити, в який спосіб зберегти артефакти. Кличко переконаний, що на рішенні спекулюють задля піару.

Попередній матеріал
Витікання кислоти на Дніпропетровщині: перевізнику загрожує штраф – причини
Наступний матеріал
Аби вплинути на кримську засушливу погоду, Росії треба молитися – представник Президента
Loading...

Від комедії до екшену: до 2019 року на екрани вийдуть майже 20 українських кінострічок

Чому Україна не отримала томосу до 1030-ї річниці Хрещення України-Руси – відео

Півмільярда на патріотичне кіно: Мінкульт проводить конкурс серед українських кінематографістів

Брифінг щодо зведення алеї Героїв Небесної Сотні у Києві – відео

Розгром табору ромів у Києві: координатору С14 Мазуру пом'якшили запобіжний захід

Особливості цьогорічного параду до Дня незалежності: подробиці з репетиції урочистостей