Скріншот відео

Міністр культури оглянув розкопки на Поштовій та пояснив, чому зволікають із наданням національного статусу – сюжет

Дістатися розкопок нині вкрай нелегко: шлях до вулиці часів Київської Русі геть заріс бур'яном, а сама територія розкопок вкрита захисною плівкою

Зі створенням музею на Поштовій площі та наданням артефактам національного статусу зволікають у міській адміністрації. Про це під час зустрічі з активістами заявив міністр культури Євген Нищук, який у понеділок, 9 липня, оглянув місце розкопок.

Урядовець пояснив, що без документів від Київської адміністрації його відомство не може надати пам'ятці національного статусу. Активісти ж побоюються, що питання будівництва торговельно-розважального центру і досі відкрите. Своїх намірів забудовник не полишає, оскільки уже витратив на проект близько півмільярда гривень.

Попри припинення голодування намети активістів і досі на Поштовій площі. Вони стоятимуть, допоки вулиця часів Київської Русі не отримає статус пам'ятки національного значення законодавчо.

"По-перше, це має бути наданий статус пам'ятки національного значення, друге – щоб міністерство таки зайнялося створенням музею. Національного держаного музею", – пояснив активіст Віталій Білецький.

"Ми хочемо, щоб нарешті почалися не просто розмови, а конкретні кроки. Ми хочемо, щоб нам назвали терміни, за які буде підготовлено облікову документацію на пам'ятку національного значення, і щоб по процедурі вона пішла на погодження", – наголосила активістка Ольга Рутковська.

Дістатися розкопок нині вкрай нелегко: шлях до вулиці часів Київської Русі геть заріс бур'яном. Сама ж територія розкопок вкрита захисною плівкою. Вона оберігає все, що розташоване під землею, – від води та коливання температури. Тут подекуди можна побачити навіть коріння вікових дерев.

Вперше сюди на екскурсію запросили міністра культури Євгена Нищука. Його приїзду активісти невтомно очікували з самого ранку.

Створення музею та надання розкопкам національного статусу затягують у міській адміністрації, стверджує міністр Нищук. Мовляв, без відповідних документів від КМДА міністерство не може надати артефактам відповідного статусу. Тож після того, як міські посадовці спрямюять їх до міністерства – документи розглянуть за півтора місяця.

"Оскільки з 2015 року вона є пам'яткою місцевого значення, є дирекція ДП, яке здійснювало пошукові роботи, то вона має надати звіт, облікову карту, коротку історичну довідку, фотофіксацію сучасного стану, зрештою, має бути облікова документація і витяг з консультативної ради. Вони це мають просто надіслати до нас. Ми будемо це робити максимально швидко, щоб надати цьому об'єкту статус національного", – пояснив урядовець.

Подальшу долю розкопок на Поштовій площі – у столичній адміністрації мають намір обговорити наступного четверга, 12 липня, розповів депутат Київради Сергій Гусовський. Він – єдиний, хто був присутній від столичної влади на сьогоднішній зустрічі з міністром та активістами. Пояснює, що зібратися раніше чиновники не можуть, оскільки не вистачає необхідного кворуму.

За весь час розкопок археологи виявили майже три тисячі знахідок. Ідеться про старовинні монети, князівські печатки, керамічний посуд та залишки самої вулиці. Зареєструвати їх у Департаменті культурної спадщини КМДА вимагають від археологів у столичній мерії. Мовляв, це і затягує сам процес надання охоронного статусу розкопкам.

Чому зволікають – пояснив головний археолог об'єкта.

"Немає остаточного рішення про музей і розкопки ще не закінчені. Але в нас кожна знахідка реєструється документаційно і наноситься шифр. Ми виконуємо всю інструкцію. Це дуже великий блок, і навіть фізично доправити його дуже важко. Але все зберігається в дуже надійних місцях під сигналізацією", – пояснив директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак.

Доки чиновники з депутатами вирішують поміж собою – коли розкопкам на Поштовій надати національного статусу і захистити в такий спосіб від забудови – активісти закликають усіх небайдужих приходити на площу і ставити підписи під зверненням до прем'єр-міністра. Сподіваються, це пришвидшить справу.

Дар'я Цисарук, Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
Давидюк про зустріч Трампа і Путіна: "Нам пощастило, що його інтереси збігаються з нашими"
Наступний матеріал
Лічені хвилини до евакуації: як резервістів Нацгвардії вчать надавати домедичну допомогу – сюжет
Loading...

Івана Купала та інші старовинні свята доводять, що Україні більш як тисяча років – експерт

Активістка, що відстоює створення музею на Поштовій площі, голодує вже п'ятий день

Науковці створили 3D-реконструкцію зовнішність Юлія Цезаря

Історичний музей на Поштовій площі буде – Київрада

Вшанування жертв Волинської трагедії 1943-44 років: репортаж із Польщі

"ЗА ЧАЙ.COM": перший голос легендарного ансамблю "Кобза" – Валерій Вітер в ефірі "5 каналу"