Активістка, що відстоює створення музею на Поштовій площі, голодує вже п'ятий день

Анабелла Моріна пройшла медичне обстеження в одній з лікарень Києва

У понеділок, 25 червня, минає п'ятий день голодування однієї з активісток, що відстоює створення Музею на Поштовій площі на місці розкопок часів вулиці Київської Русі, де мали намір звести торговельно-розважальний комплекс.

Зокрема, сьогодні керівник громадського об'єднання "Почайна" Анабелла Моріна пройшла медичне обстеження в одній з лікарень Києва. Медики оцінили її стан як задовільний.

Сама ж активістка закликає приходити на Поштову якомога більше людей та підтримувати ідею створення музею на вулиці часів Київської Русі. Там мітингарі встановили кілька наметів та розвісили плакати.

Розпочалося голодування після ухвалення Київрадою рішення про створення на Поштовій сучасного публічного простору, збереження всіх знайдених артефактів та продовження подальших розкопок. При цьому про музей і розрив договору з забудовником ТРЦ – не згадувалося. Цим положенням і обурилася громадськість, побоюючись будівництва там торговельного центру.

Водночас, напередодні столичний голова Віталій Кличко заявив, що проект рішення передбачає саме створення музею, а не сучасного простору. Однак, насамперед, необхідно зміцнити конструкції та вирішити у який спосіб зберегти артефакти. Кличко переконаний, що на рішенні спекулюють задля піару.

Нагадаємо, археологи під Поштовою площею знайшли середньовічне підземне місто. Факти вказують на те, що саме на місці сучасної площі за наказом князя Володимира скидали язичницьких ідолів у Дніпро і саме сюди кияни приходили на хрещення.

Попередній матеріал
Заасфальтована історія: у Львові виявили єврейські надгробки під час ремонту дороги
Наступний матеріал
Хтось ховав очі, а хтось витирав сльози: дипломатам зачитали свідчення українців, яких катували в тюрмах РФ

Науковці створили 3D-реконструкцію зовнішність Юлія Цезаря

Володимир Балух оголосив сухе голодування

Сенцов відповів на заклик ЄСПЛ припинити голодування і спростував слова про збільшення ваги

"Проблеми з нирками та серцем": стало відомо, в якому стані Олег Сенцов

"Годувати примусово – жорстоко": Денісова просить Мін'юст подати позов до ЄСПЛ щодо Сенцова

У Путіна не знають чи живий Сенцов