Скріншот відео

Хтось ховав очі, а хтось витирав сльози: дипломатам зачитали свідчення українців, яких катували в тюрмах РФ

Колишні заручники без ретуші та редагування виклали на папері те, що вони пережили і те, що трапилося із тими, хто помер у застінках

Росія блокує переговірний процес щодо звільнення кремлівських бранців. Про це заявив Голова Служби безпеки Василь Грицак на зустрічі з іноземними дипломатами. Він та чільник МЗС Павло Клімкін розповідали представникам цивілізованого світу, які дикунські злочини чинить Росія і її найманці проти українців на окупованих територіях.

Мова йде про катування і тортури. Їхні докази виклали ті, кому пощастило вирватися з полону. Колишні заручники без ретуші та редагування виклали на папері те, що вони пережили і те, що трапилося із тими, хто помер у застінках.

Після кривавого бою під Іловайськом у серпні 14-го боєць батальйону "Донбас" Дмитро Куліш думав, що так званим коридором потрапить до своїх. Натомість опинився в полоні бойовиків.

"Переважно то були громадяни України, але всі керівні посади там займають громадяни Росії. ФСБ, ГРУ вони відрізняються, тому з впевненістю про це говорю", – пояснив звільнений заручник терористів.

Після 12 місяців допитів і катувань його звільнили. Обмінявши на члена терористичного угрупування. Свої спогади Дмитро і ще понад 4 сотні бранців виклали на папір у збірку свідчень "В'язні Кремля". Трьома мовами – українською, російською та англійською. Її презентують іноземним дипломатам. З перших вуст вони можуть довідатися, як воно бути в заручниках російських найманців.

Окремі свідчення тих, хто і досі не готовий згадувати вголос місяці катувань, присутнім зачитує голова СБУ.

"Його катували "кадирівці". Вони по-садистськи вирізали окремі ділянки шкіри, де були нанесені татуювання з національною українською символікою", – резюмував голова СБУ Василь Грицак.

Дипломати слухали мовчки без жодних запитань. Хтось ховав очі від почутого, а хтось витирав їх від сліз. Керівники українських відомств просять допомоги у міжнародної спільноти, щоб разом звільнити понад сотню кремлівських бранців, які утримуються як на окупованій території, так і в Російській Федерації.

"На сьогодні переговори зі звільнення заручників свідомо блокуються російською стороною і використовуються як засіб тиску", – заявив Грицак.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зауважив, що Україна готова на будь-які кроки.

"Звільнити наших політичних в'язнів, яких Росія використовує як засіб політичного тиску і як товар (вони саме так бачать людей) нам вдасться за допомогою скоординованого міжнародного тиску. Ми готові на будь-які кроки, будь-які, щоб звільнити наших хлопців", – заявив глава МЗС.

Серед заґратованих – двадцятирічний Павло Гриб, якому закидають терористичну діяльність. Його історію дипломатам розповів батько і російський адвокат хлопця. Його справу, як і справу Станіслава Клиха і Михайла Карп'юка, яких теж захищала Марина Дубровіна, продовжують шити білими нитками, каже адвокат.

"Слідством не доведений злочин і причетність Павла до інкримінованої діяльності. І я дуже сподіваюся, що термін буде не таким великим, як, на жаль, буває для українців", – зазначила правозахисниця.

Останнє рішення кремівської феміди – 12 років колонії суворого режиму для журналіста Романа Сущенка. Перед цим активіста Олександра Кольченка засудили на 10 років. А кримському режисеру Олегу Сенцову дали вдвічі більше.

Ірина Герасимова, Микола Лебедєв, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Активістка, що відстоює створення музею на Поштовій площі, голодує вже п'ятий день
Наступний матеріал
Закон про освіту і мови нацменшин: Гриневич розповіла, про що остаточно домовилися з Угорщиною
Loading...

Денісова розповіла, що представник Червоного Хреста ігнорує її листи

Генсек Ради Європи офіційно проситиме Путіна звільнити Сенцова

"Найбільше хотів би вберегти Україну": політв'язень Балух написав листа Президенту

Постпред: "Адвокати" Росії намагаються зірвати дебати щодо політв'язнів Кремля у ПАРЄ

"Готові віддати негідників їх Родінє": Геращенко про обмін заручниками з РФ

"Всім, хто в футболках і не тільки": Сенцов написав відвертого листа