сесія ПАРЄ

Постпред: "Адвокати" Росії намагаються зірвати дебати щодо політв'язнів Кремля у ПАРЄ

Лакмусовим папірцем стане засідання Бюро ПАРЄ, яке має або погодити термінові дебати, або зіграти на руку Росії

Прихильники повернення російської делегації в ПАРЄ докладають серйозних зусиль, аби скасувати проведення термінових дебатів щодо українських політв’язнів, ініційованих до проведення під час літньої сесії Асамблеї. Про таке заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, передає "Укрінформ".

"За моєю інформацією, зараз адвокатами російського повернення в ПАРЄ докладаються дуже серйозні зусилля для того, щоб термінові дебати стосовно політв’язнів не відбулися. Саме для того, щоб не псувати цю загальну картинку, спрямовану на створення атмосфери запуску процесу, який сприятиме поверненню Росії до Парламентської асамблеї", - прокоментував український дипломат.

Згідно з процедурою, аби дебати відбулися, це питання буде винесене на розгляд Бюро ПАРЄ, що керує роботою Асамблеї шляхом підготовки порядку денного сесій та визначення питань, які заслуговують розробки доповідей. Бюро засідатиме у понеділок, 25 червня.

"І це засідання стане лакмусовим папірцем: якщо Бюро не підтримає проведення термінових дебатів щодо українських політичних в’язнів у Росії, це буде рівнозначно тому, що засідання пройде під гаслом "Росія понад усе", - наголосив Кулеба.

Він також додав: існує три можливі варіанти рішення Бюро ПАРЄ.

"Перший – підтримати термінові дебати. Якщо це станеться, тоді в четвер (28 червня) вони відбудуться, і за їхніми результатами буде ухвалена резолюція. Очевидно, що ця резолюція має бути жорсткою стосовно Росії...

Другий - це схвалити дебати, але визначити їх не як термінові, а як поточні. Різниця в тому, що коли відбуваються термінові дебати, наприкінціухвалюється резолюція. А в поточних дебатах – це просто дискусія, яка немає жодних формальних наслідків.

І третій варіант, найбільш жорсткий і цинічний, – це просто сказати, що не на часі проводити такі обговорення", - розповів постпред України при Раді Європи.

Зауважимо, що літня сесія ПАРЄ відбудеться у Страсбурзі 25-29 червня.

Як інформував 5.UA, українця Олега Сенцова утримують у колонії суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ, більш відомій як "Білий ведмідь". Ще 14 травня він оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких незаконно ув'язнили в РФ. Сенцов голодує вже понад 40 днів – він дуже блідий, мало рухається тамайже не встає з ліжка. У нього відмовляють рецептори. 

Крім того, 22 червня стало відомо, що український політв'язень Володимир Балух оголосив сухе голодування.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО

акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/

Попередній матеріал
"Мені було боляче кожного дня": Джоні Депп шокував відвертою розповіддю про розлучення
Наступний матеріал
Розбірки у Києві: власник ресторану розстріляв відвідувачів, є загиблі