Скріншот відео

Скандал довкола музею на Поштовій: активісти затримали представників забудовника

Поліція затримала двох чоловіків, які намагалися забрати документи, але вилучити їх не змогла

Стоси фінансової документації з Поштової площі намагалися вивезти представники забудовника торговельно-розважального центру. На сполох забили активісти, які відстоюють створення музею на місці розкопок вулиці часів Київської Русі.

Щоби зупинити будівельників – мітингарі викликали поліцію. Та затримала двох чоловіків, які намагалися забрати документи. Утім вилучити папери не змогли. Оскільки, пояснюють, що на це немає законних підстав.

За даними активістів, це звіти про використання коштів інвестора, які витратили на розкопки та початок будівництва торговельно-розважального центру.

Нагадаємо, археологи під Поштовою площею знайшли середньовічне підземне місто. Факти вказують на те, що саме на місці сучасної площі за наказом князя Володимира скидали язичницьких ідолів у Дніпро, і саме сюди кияни приходили на хрещення.

Київрада, своєю чергою, ухвалила рішення про створення на Поштовій сучасного публічного простору, збереження всіх знайдених артефактів та продовження подальших розкопок. При цьому про музей і розрив договору з забудовником ТРЦ – не згадувалося. Цим положенням і обурилася громадськість, побоюючись будівництва там торговельного центру.

Водночас, напередодні столичний голова Віталій Кличко заявив, що проект рішення передбачає саме створення музею, а не сучасного простору. Однак, насамперед, необхідно зміцнити конструкції та вирішити у який спосіб зберегти артефакти. Кличко переконаний, що на рішенні спекулюють задля піару.

Попередній матеріал
ГУР: Починаючи з квітня 2018 року спостерігається активність майже вздовж усього кордону з Україною
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивні інтерв'ю з Іриною Луценко, Зоряном Шкіряком та Георгієм Тукою – трансляція
Loading...

Побиття прикордонників у Маріуполі: суд виніс вирок одному з обвинувачених

З другої спроби Київрада таки ухвалила детальний план території Троєщини: подробиці

Перейменування областей: які документи потрібно буде змінити

Лише кожен п'ятий ром має документи – правозахисник

Науковці створили 3D-реконструкцію зовнішність Юлія Цезаря

Черговий скандал із туроператором: понад 100 відпочивальників "оселилися" в аеропорту "Київ"