Фото із відкритих джерел

Лише кожен п'ятий ром має документи – правозахисник

За офіційними даними лише 1% ромів має вищу освіту, і лише третина повноцінно володіє державною мовою

Роми в Україні залишаються групою, яка дискримінована за етнічною ознакою. У цьому впевнені правозахисники та представники Міністерства культури.

Так, лише кожен п'ятий із ромів має при собі паспорт громадянина та свідоцтво про народження. Водночас, відсутність документів – це головна проблема, яка впливає на соціальну захищеність ромського населення.

За офіційними даними лише 1% ромів має вищу освіту, і лише третина повноцінно володіє державною мовою. А усе через те, що відповідні служби мало уваги приділяють соціалізації ромів, пояснюють волонтери, які опікуються цим питанням. Тому пропонують брати приклад із європейських країн.

"В Україні є десь приблизно до 20% ромів, які немають або паспортів, або свідоцтв про народження і є велика кількість ромських і не ромських організацій, які допомагають оформити документи. В Сербії були міграційні канікули, коли за шість місяців людям надавалась можливість оформлювати усі документи без штрафів, без сплати цих адміністративних послуг. І це там дало величезний результат, багато людей звернулися. Я дуже сподіваюся, що в Україні буде щось подібне започатковано, адже документів немає не лише у ромів, а й у інших громадян", – пояснила віце-президент благодійного фонду "Чіріклі" Земфіра Кондур.

Як повідомляв 5.UA, пізно ввечері 23 червня стався напад на табір ромів на околиці Львова. Внаслідок нападу одна особа загинула, четверо були травмовані. У нападі на ромський табір підозрюють учасників угрупування "Твереза і зла молодь" – це незареєстроване угруповання, яке використовує символіку ультраправої організації Misanthropic Division.

Попередній матеріал
Гриневич розповіла, що її найбільше тривожить у результатах ЗНО-2018 і що мають намір змінити в тестах
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": режисер та волонтер Леся Литвинова в ефірі "5 каналу"
Loading...

Напад на табір ромів під Львовом: ножове поранення отримав 10-річний хлопчик – ЗМІ

На околиці Львова напали на табір ромів, є жертви

Жодних черг: у Києві стартувала експериментальна е-реєстрація новонароджених

У Києві заступника директора однієї з гімназій упіймали на підробленні документів та зберіганні зброї

Гриневич розповіла, що її найбільше тривожить у результатах ЗНО-2018 і що мають намір змінити в тестах

Змушували батьків купувати дорогі препарати: лікарям "Охматдиту" винесли догани через махінації