Дніпропетровська та Кіровоградська області_2

Перейменування областей: які документи потрібно буде змінити

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України підтримав пропозицію перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської області – відповідно у Кропивницьку та Січеславську

Юрист Українського інституту національної пам'яті Сергій Рябченко пояснив, які документи потрібно змінювати мешканцям областей у рамках декомунізації. Про це повідомляється на сайті інституту

За словами юриста, перейменування буде зроблено не постановою Верховної Ради, а шляхом ухвалення двох законопроектів – спочатку в першому читанні, потім документи будуть направлені до Конституційного суду, а після його висновку про те, що ці законопроекти відповідають Конституції, на наступній сесії ВР ці закони мають бути затверджені більше ніж 300 голосами депутатів.

що треба змінити держустановам

  • Державним органам доведеться привести назв обласних і районних державних адміністрацій та відповідних управлінь, структурних підрозділів цих адміністрацій, органів місцевого самоврядування до нової назви областей
  • Місцева рада, її виконавчий комітет мають подати до державного реєстратора заповнену заяву про державну реєстрацію змін відомостей про юридичну особу, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
  • Змінити печатки, штампи, таблички на адміністративні будівлі, виготовляти нові бланки тощо.

Які документи змінювати громадянам

  • Ставити нову відмітку про місце реєстрації у паспорті, якщо змінилася назва вулиці, міста чи області, можна буде зробити тоді, коли це зручно громадянину – під час зміни місця проживання чи, наприклад, під час зміни фотографії в паспорті. Державне мито за штамп із новою адресою у паспортному столі становить 85 копійок.
  • Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки та будь-яке майно потрібно лише у випадку продажу, дарування, оформлення спадку нерухомості.
  • Перереєстрацію транспортного засобу та внесення змін до техпаспорта також потрібно змінювати лише за умови продажу чи дарування.

Як діяти підприємцям

  • Потрібно внести зміни до статутних документів. Процедура – безоплатна.
  • Фізична особа-підприємець (ФОП) має внести зміни про свою нову адресу в Єдиний державний реєстр – це теж буде безкоштовно.

Нагадаємо, раніше голова Українського інституту національної пам’яті Володимир Вятрович розповів, чому Дніпропетровську область слід перейменувати саме на Січеславську.

Попередній матеріал
Унікальні умови: "Укргазбанк" кредитуватиме купівлю підприємцям білоруської техніки під 0,1% річних
Наступний матеріал
МОЗ: на Миколаївщині від кору померла дитина (оновлено)

В’ятрович розповів, у чому складність перейменування Дніпропетровської області

Педофіл, якого нещодавно звільнили, зґвалтував 10-річну дівчинку

Поблизу Кропивницького збили військовослужбовця – фото

У Кропивницькому масово потруїли бездомних тварин: місцеві мешканці влаштували пікет – сюжет

Лише кожен п'ятий ром має документи – правозахисник

На Кіровоградщині службовий собака за годину відшукав в'язня-утікача