Завершальний етап декомунізації: В’ятрович розповів, чому Дніпропетровську область слід перейменувати саме на Січеславську

  Назва "Січеслав" неофіційно використовувалася щодо теперішнього міста Дніпра в роки української революції 1917-1921 років

  Перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей є, по суті, завершальним етапом декомунізації. Як пише директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович на сайті видання "Апостроф", зміна назв підпадає під дію законів про декомунізацію, але дещо затягнулося, тому що потребує іншої процедури – змін до чинної Конституції, оскільки і Дніпропетровська, і Кіровоградська області там згадані. 

  За його повідомленням, депутати зрештою взялися за реалізацію цієї процедури, було зібрано потрібну кількість підписів і 20 червня цей проект постанови розглядався на комітеті з питань місцевого самоврядування. Після цього проект подадуть до Конституційного суду, потім голосуватиме парламент, де проект має набрати конституційну більшість – понад 300 голосів.

  "Судячи з того, як спокійно, абсолютною більшістю ці перейменування підтримали в комітеті, я думаю, що конституційна більшість голосів може набратися. Єдине, чого може забракнути, це дисципліни депутатів – щоб вони були присутні на робочому місці, коли буде голосування за ці зміни", – зазначив В’ятрович.

  Директор Українського ІНП зауважив, що низка громадських ініціатив запропонувала перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську, [а не Дніпровську].

  "Ми вирішили їх підтримати, зважаючи на те, що це повернення до однієї з найбільш відомих сторінок української історії – історії січей, Запорозької Січі. Ми знаємо, що на території теперішньої Дніпропетровської області було п’ять з восьми січей українського козацтва. Відповідно, це пояснює, чому саме цю область ми перейменовуємо на Січеславську. Крім того, назва "Січеслав" неофіційно використовувалася щодо теперішнього міста Дніпра в роки української революції 1917-1921 років. Також елементом герба теперішньої Дніпропетровської області є козацтво, що також апелює до козацької історії.
  Ми вважаємо, що назва "Січеславська область" підкреслять історичну долю цього регіону" – наголосив В’ятрович.

  Він також висловив упевненість, що ніякого дисонансу між назвою області та обласного центру не буде, оскільки вже є прецеденти: центром Волинської області є Луцьк, а центром Закарпатської – Ужгород.

  "Жодна інша область під декомунізацію не підпадає, і в нас залишається перейменування Кіровоградського району, постанова про яке вже давно пройшла комітет, але десь "загубилася", і її свого часу не поставили на голосування в парламенті. Є ще також перейменування дев’яти сіл, назви яких неочевидно містили комуністичну символіку, але це виявили в документах і запропонували для перейменування. Сподіваємося, це теж незабаром буде зроблено. Тоді можна буде сказати, що на всі 100% в контексті перейменування декомунізацію завершено", – резюмував посадовець.

  Як повідомляв 5.UA, майже 1 тис. населених пунктів, 52 тис. вулиць, тисячі пам'ятників та архітектурних символів, які підпадають під дію закону про декомунізацію, – вже перейменували та демонтували.

  Попередній матеріал
  Остаточно: Польща і Данія обрали маршрут майбутнього газопроводу Baltic Pipe
  Наступний матеріал
  Заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області погорів на хабарі

  Бюрократичний пінг-понг, або Чому столичний монумент Щорсу нагадує смітник

  У МЗС України прокоментували вихід США з Ради ООН із прав людини

  Натуральний одяг, панамка і вода: Супрун розповіла, як захистити дітей у спеку

  Адвокат Сенцова відвідає політв'язня в колонії

  Жебрівський назвав нового очільника Донецької ВЦА

  Луценко має намір "охолодити засліплені грошима очі контрабандистів"