goodvin.info

Остаточно: Польща і Данія обрали маршрут майбутнього газопроводу Baltic Pipe

  Виконавець проекту запропонував трасу через данську і польську морські території та виняткову економічну зону Швеції довжиною 275 км

  Варшава і Копенгаген остаточно обрали один із двох варіантів прокладання Балтійського газопроводу (Baltic Pipe) з шельфу Норвезького моря до Польщі. Країни зупинилися на так званому північному маршруті трубопроводу, який пролягатиме через виняткову економічну зону Швеції, а також данську та польську морські зони. Про це повідомив у Варшаві уповноважений польського уряду зі стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський, повідомляє "Укрінформ".

  "З весни 2020 року ми перейдемо до нової фази реалізації проекту, тобто будуватимемо цей газопровід, аби з жовтня 2022 року ним пішов перший газ із Норвегії до Польщі у відповідності до підписаних контрактів",– зазначив Наїмський.

  За його словами, усі дозволи на будівництво газопроводу буде отримано наприкінці 2019 – на початку 2020 року.

  Наїмський наголосив, що виконавець проекту запропонував трасу через данську і польську морські території та виняткову економічну зону Швеції довжиною 275 км.

  Він поінформував, що рішення про відмову від так званої північної траси прокладення газопроводу, яка мала проходити через економічну зону Німеччини, ухвалено винятково з технічних та екологічних міркувань, оскільки вона була із занадто багатьма зигзагами, відтак газопровід було б складніше будувати.
  Пропускна здатність Baltic Pipe становитиме 10 млрд кубометрів і експлуатуватиметься він 50 років. Балтійський газопровід будуватимуть польська компанія Gaz system і данська Energinet. Завдяки йому з шельфу Норвезького моря газ потраплятиме до Польщі, Данії, Швеції, а також на ринки сусідніх країн.

  Як повідомляв 5.UA, Польща і Данія підписали меморандум щодо спільної реалізації проекту Baltic Pipe, який дасть можливість у перспективі замінити газ із Росії.

  Попередній матеріал
  У МЗС України прокоментували вихід США з Ради ООН із прав людини
  Наступний матеріал
  Завершальний етап декомунізації: В’ятрович розповів, чому Дніпропетровську область слід перейменувати саме на Січеславську
  Loading...

  Польща вимагає швидше погодити зміни в газовій директиві, що підпорядкують "Північний потік-2" законам ЄС

  Вітренко: За контрактом "Тимошенко-Путін" кожна родина в Україні втратила понад 61 тис. грн

  У Великій Британії заморозять активи "Газпрому" за клопотанням "Нафтогазу"

  Держсек США: збільшення експорту американського газу в Європу порушить монополію Росії

  Молодіжна міграція і "Північний потік-2": Сироїд розповіла, про що йшлося на Парламентській асамблеї Україна-Польща

  Жебрівський звинуватив Курченка у причетності до газової блокади Авдіївки