Україна Польща

Молодіжна міграція і "Північний потік-2": Сироїд розповіла, про що йшлося на Парламентській асамблеї Україна-Польща

Поляки відчувають тривогу через дії Росії, але думають, що проблеми пройдуть самі собою, сказала Сироїд

В ефірі "5 каналу" заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд розповіла про хід 10 засідання Парламентської асамблеї Україна-Польща у Варшаві, на якому були представники всіх фракцій українського парламенту і всі фракції Сейму і Сенату Польщі.

Строїд розповіла, що цього року українська і польська сторони вирішила пошукати і обговорити теми, які не роз'єднують, а навпаки, об'єднують, бо "зажди темою для обговорення були теми, для яких ми поки що не маємо рішення".

"Це було обговорення "Північного потоку-2", включно з візитом до терміналу у місті Свіноуйсьце на кордоні з Німеччиною, куди зріджений газ із Катару і США надходить уже два роки. Також питання національної безпеки і військова співпраця. І останнє – це було обмін молоддю. Тобто фактично міграція молоді – навчання в Польщі і в Україні. І ці питання нам видалися такими, де ми можемо знайти порозуміння і розвиток", – розповіла Сироїд.

Політик розповіла, що говорили і про загрози з боку Росії, а отже – про нацбезпеку країн: "Що зараз потрібно розуміти Польщі? Вони це підозрюють, але не усвідомлюють, наскільки це близько. Це загроза з самого моря. І ми говорили про те, що Росія сьогодні має намір контролювати Азовське море, зараз, фактично, військово-морський флот йде з Каспійського моря до Азовського моря, Чорне море і так вже під великим впливом Росії і невідомо, як ця динаміка буде змінюватися, то наступним буде Балтійське море, це очевидно. І мені здається, що полякам було дуже важливо почути про реальність тих речей. Воно ж віддалено. В Києві у нас війна на сході є досить віддаленою… Так само поляки. Вони відчувають тривогу, але їм здається, що воно має там якось розсмоктатися. І багато наших розмов якраз стосувалося того, що це набагато реальніше, ніж може здаватися".

Попередній матеріал
"Історична година" з "Армія ФМ": що дає Україні декомунізація і як позбавитись "совка" в голові – відео
Наступний матеріал
Роками мешкали поряд із небезпекою: у центрі Чернігова відкопали арсенал боєприпасів

Президент Азербайджану запросив Україну до участі в проекті Південного газового коридору

Угорщина, яка не бачить України в НАТО, йде на поступки – експерт

Інститут нацпам'яті Польщі вирішив не залучати українських фахівців до розкопок пам’ятника воїнам УПА у Грушовичах – як реагуватиме українська сторона

Україна підписала меморандум із Hyperloop

Переговори в Мінську: РФ не погодилася на жодну безпекову пропозицію України

Які реформи треба реалізувати, аби ринок України став ще привабливішим для інвесторів – Міклош