Тест на професійність: у Черкасах змагалися парамедики з України, Литви та Польщі

Цьогоріч організатори запровадили на змаганнях зміни, передбачені медичною реформою

У Черкасах відбулося змагання парамедиків з України, Литви та Польщі. У місті стартувало медичне ралi. Участь беруть 4 десятки команд екстреної допомоги. Для них підготували більш як півтисячі завдань. Все максимально наближене до реальних умов роботи. Черкаси приймають змагання тому, що торік першість виграла команда з цього міста. 

Перший день змагань – для водіїв реанімобілів. Кермувальник швидкої з Києва Володимир Філоненко каже, щодня складає іспит на дорогах столиці. Змагаються чотири десятки команд екстреної допомоги з України, Литви та Польщі. Литовець Вольдемарес Уксоріс вже 10 років працює за кермом швидкої. Каже їздить, як гонщик, адже на кону людські життя.

Другий змагальний день розпочали із практичних завдань. Кожна бригада подолає аж 14. Сценарії усіх взяті із реального життя та робочої практики парамедиків. За легендою навчань, нападник поранив дівчину. Парамедики мають її врятувати.

Організатори підготували понад півтисячі завдань. Зокрема, імпровізовані ДТП, інфарктні стани та поранення. Передбачили нестандартні ситуації, коли пацієнти чинять спротив медикам, приховують травми, а свідки кажуть неправду.

Віктор Ів, фельдшер зі Львова, каже: "Є своя родзинка, не так все просто, як здається. Але нічого, потрохи люди працюють, справляються".

Цього року організатори запровадили на змаганнях зміни, передбачені медичною реформою. Тож, відпрацьовують алгоритм допомоги хворим за європейським зразком.

Віталій Крилюк, інструктор Європейської Ради Реанімації, говорить: "У нас уже впроваджені міжнародні сертифікати і вони досить на незначкн кількість відрізняються від іноземних. Проблема в тому, що впроваджувати їх треба не на папері, а на практиці. І саме такі події дають можливість впровадити такі протоколи, такі сертифікати".

Найкраща бригада поїде на міжнародні змагання парамедиків.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Як виглядає студентське ноу-хау із Черкас багі-снігопрогортач

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Живі та з пластиліну: в Києві показали 10 короткометражок маленьких українських кінорежисерів
Наступний матеріал
"Тарасова гора-2018": як Черкаси на 4 дні перетворилися на Мекку для байкерів

"Повітряний патруль": на Харківщині коштом та силами волонтерів працює "авіашвидка"

"Побіг, коли всі стояли осторонь": як 14-річний хлопець урятував дівчину в ставку

Півтора року простою: "швидка" з Нідерландів нарешті потрапила на Сумщину

"Інша техніка, кращий результат": у Дніпрі важкохворих дітей оперуватимуть хірурги з Ізраїлю та США

Мафія прохачів, або як у Черкасах полювали на псевдожебрачок – відео

Із нетерпінням чекають на передовій: як на Житомирщині відновлюють карету "швидкої" для бійців ЗСУ