5 канал

"Тарасова гора-2018": як Черкаси на 4 дні перетворилися на Мекку для байкерів

Цього року зібрав 8 тисяч учасників

Байкери фестивалили на Черкащині. Щорічний мотофест "Тарасова гора" цього року назбирав 8 тисяч учасників. Зібралися вже вшістнадцяте. Упродовж чотириденного дійства учасники випробовували своїх залізних коней на швидкість та міцність, а також гучно розважатися. На байкерському святі побувала і Яна Лимаренко.

На 4 дні Черкаси перетворилися на Мекку для байкерів. Деякі мотолюбителі з-за кордону подолали тисячі кілометрів, щоб зустрітися на фестивалі "Тарасова гора". Іван приїхав із Мінська.

Ділиться враженнями: "Ну, тут душевно якось, спокійно, дівчат багато". 

8 тисяч учасників розмістилися у лісі. У байкерському містечку розваги відповідні – перегони на мотоциклах, спортивні змагання, рок-концерти та байкерська кухня. Неля Романенко, байкер із Переяслава-Хмельницького, готує традиційну для мотозльоту страву – хашлиму. Каже: "Це вариться м'ясо на пиві з овочами. Ця страва пішла із дитинства, наші батьки і знайомого теж, на цьому зльоті, вони збиралися разом і от такий рецепт приготування собі придумали, тепер ми його варимо".

Один із чотирьох фестивальних днів присвятили перегонам на ретробайках. Мотоцикл "Цундап" Олександр Фролов відновив самостійно. Цю модель пустили на конвеєр під час Другої світової, тож у комплектації вона мала кулемет.

На третій день фестивалю вже шістнадцятий рік поспіль учасники рушили колоною до Канева, щоб вшанувати Кобзаря. Бо вважають, що у Тараса Шевченка і байкерів чимало спільного.

"Це бунтарський дух. Ми любимо свободу, ми любимо мандрувати, ми любимо Україну, оце все і поєднує", – зауважує організатор фестивалю Ашот Арушанов. 

5 канал
 

Але частково традицію таки порушили, вперше байкери поїхали лівим берегом Дніпра, бо на правому, нарікають, чимало ям на дорогах.

Байкер Ян Мартинюк говорить: "На українському коні, український козак, от він доріг, звичайно, не боїться українських, але все одно реве та стогне Дінпр широкий. Дороги тільки дуже погані".

Мотоциклісти піднялися на гору, поклали квіти на могилу Тараса Шевченка і зробили традиційне фото.

На Тарасову гору приїхали любителі швидкості з більш як 10 країн світу. Запевняють: ніколи не проміняють мотоцикли на автівки.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Королеви байків: красуні влаштували мото-пробіг Києвом

Королеви байків
/
Королеви байків
/
Королеви байків
/
Королеви байків
/
Королеви байків
/
Королеви байків
/
Королеви байків
/

Попередній матеріал
Тест на професійність: у Черкасах змагалися парамедики з України, Литви та Польщі
Наступний матеріал
Малюки та спортсмени-професіонали: у Києві відбувся вже традиційний "Пробіг під каштанами"
Loading...