YouTube / Fakty Chernivtsi Факти Чернівці

У Чернівцях благодійний фестиваль "Буковинська мрія" зібрав 1200 дітлахів з усієї України

Діти відпочиватимуть у таборі два тижні

Сотні вихованців інтернатів із різних міст країни зібралися на 10-му фестивалі "Буковинська мрія". Діти відпочиватимуть у таборі два тижні. І вже в перший день фестивалю організатори замахнулися на масштабне – виконати найзаповітніші дитячі мрії.

12-річний Михайло вже третій рік виховується в інтернаті на Тернопільщині.

"Життєва ситуація: мама не доглядала і так сталось. Там все добре, ремонти гарні, гарно годують 5 разів", – розповідає хлопчина.

Хлопець не скаржиться на життя і розповідає про свою заповітну мрію, задля втілення якої навіть записався у фотогурток. Про своє бажання хлопчик написав у листі.

"Я дуже мрію про квадрокоптер з камерою, Вже рік мрію про це. Я буду на сьомому небі від щастя, буду фотографувати усе із неба, різні штуки виробляти з друзями із ним", – розповідає Михайло.

Благодійний фестиваль "Буковинська мрія" вже 10-й рік збирає дітей з інтернатів України, щоб здійснювати їхні мрії. Цьогоріч до Чернівецької області з'їхалися 1200 мрійників із 19-х інтернатів.

"Буковинська мрія" здійснює бажання дітей, які зростають у геометричній прогресії із року в рік. Подекуди, ці бажання перетворюються на життєву мету, до якої діти ідуть дуже впевнено.

Три роки тому 16-річна Сенді впала з дерева та через травму опинилася в інвалідному візку. Та сили волі дівчинці не позичати, вона каже, що має мету і готова впевнено до неї йти. Дівчинка дуже хотіла б виступити на великій сцені і мати танцювальний візок. В цьому Сенді підтримує родина.

Діти вдягнені у футболки з красномовним написом: "Ти – особистість". Саме це стало основною ідеєю цьогорічного благодійного фестивалю.

Організаторка фестивалю Марта Левченко говорить: "Ми хочемо, аби вони самі приймали рішення, обирали, чого хочуть, аби вони самі думали, самі планували своє майбутнє. Тому що інтернатна система не дає цього дітям. Там їм говорять, що робити . Діти мають вчитись приймати рішення, обирати майбутнє, писати листи мрії з самого малечку".

Щоб діти відчули справжнє свято, для них організували флешмоби, майстеркласи, спортивні і танцювальні розваги. Особливий позитив мрійникам дарувала гра на етнобарабанах. Дорослих дитячі мрії вражають. Організатори кажуть: вихованці інтернатів найчастіше пишуть про подорожі Україною. А ще мріють про мир. Не лише в країні. А в інтернаті та родині.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівці, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: У Китаї понад 1000 пар близнюків зібрались на масштабний конкурс-фестиваль

Попередній матеріал
Молитва за Україну та українці в Мадриді: перший за 22 роки офіційний візит українського Президента до Іспанії – великий сюжет
Наступний матеріал
Живі та з пластиліну: в Києві показали 10 короткометражок маленьких українських кінорежисерів
Loading...

Габріелла Массанга та "5 канал" запрошують на зірковий фестиваль "Сімейні зустрічі"

У палаці Сант-Міклош влаштували середньовічне дійство "Срібний татош"

Міні-сорочки для немовлят: у Чернівцях День вишиванки почали відзначати в пологовому будинку

Боулдеринг, роуп-джапмінг та слеклайн: чим дивує фестиваль екстриму в Черкасах

У Луцьку на фестивалі утворили кілометровий вишитий "рушник єднання"

Дзвін молота та жар від печі просто неба: в Івано-Франківську проходить "Свято ковалів"