Молитва за Україну та українці в Мадриді: перший за 22 роки офіційний візит українського Президента до Іспанії – великий сюжет

Вже 4 червня Петро Порошенко зустрічатиметься з королем Феліпе Шостим

Перший за понад два десятки років офіційний візит українського Президента до Іспанії. Вже завтра Петро Порошенко зустрічатиметься з королем Феліпе Шостим, головою конгресу депутатів і новопризначеним прем'єр-міністром. Ну, а сьогодні президентське подружжя разом з українською громадою помолилися за мир у нашій державі. Була на службі у кафедральному соборі і Ірина Герасимова.

Перший за останні 22 роки візит українського Президента до Іспанії. І хоча ця країна була серед тих, хто першим, після оголошення Україною незалежності, визнав ще й європейські прагнення Києва, але контакти на найвищому рівні відбувалися вкрай рідко. Нині, як зазначають в українській делегації, Мадрид дуже добре розуміє ситуацію, в якій опинився Київ. Шматування країни і сепаратизм – тут теж одна з головних проблем.

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, говорить: "Іспанці нас розуміють через те, що в них відбувається з Каталонією. Не просто розуміють, а почувають себе з нами в одній логіці. Іспанія, до речі, нас завжди дуже-дуже підтримувала в усіх міжнародних структурах". 

Мадридські зустрічі Президент Порошенко починає в соборі Альмудена. Проведена тут місцевими священниками служба за мир в Україні, зібрала тут українську діаспору Мадрида та околиць.

Президент говорить: "Мир може настати лише тоді, коли останній російський загарбник покине українську землю. І коли український прапор, герб повернеться до українського Донбасу, Криму. Я переконаний, що з нашою спільною молитвою це може статися найближчим часом".

Під час звернення до громади, згадує Президент і про наміри України отримати єдину помісну церкву: "Більш як за 300 років в України з'явився реальний шанс створити Єдину Помісну Українську Церкву. Церковні ієрархи не сідали разом 30 років. Сіли і написали і звернулися. Я був би дуже щасливий, якби це відбулося найближчим часом. І я вірю в те, що в нас все вийде".

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Основні зустрічі на найвищому рівні відбудуться у понеділок. Українську делегацію прийматиме король Філіп 6й і новопризначений керівник іспанського уряду. Це буде перша зустріч Педро Санчоса з іноземним колегою після своєї присяги як Премєр-міністра Іспанії.

Відомо, що Україна та Іспанія готуються до укладання Угоди про соціальне забезпечення. Угодою про соціальне забезпечення на заміну попередньої, яка була підписана 22 роки тому – в 1996 році. За словами Президента, підписання цієї угоди найближчим часом дозволить зняти окремі проблемні питання соціальної сфери щодо захисту українців і української громади. 

Ірина Герасимова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Звільнити Олега Сенцова": на підтримку українського режисера вийшли у Вашингтоні – відео
Наступний матеріал
У Чернівцях благодійний фестиваль "Буковинська мрія" зібрав 1200 дітлахів з усієї України