5 канал

Живі та з пластиліну: в Києві показали 10 короткометражок маленьких українських кінорежисерів

Головний переможець отримає грошову винагороду – 20 тисяч гривень

10 короткометражок маленьких українських кінорежисерів демонстрували під час фестивалю дитячого кіно "Чілдрен кінофест". Юні митці втілювали свої ідеї для того, щоб показати їх на великому екрані конкурсу в одному зі столичних кінотеатрів. Стрічки переглядала й наш кореспондент Анна Брикова.

У свої десять Олеся Войтенко і режисер, і актриса. Її фільм "Обережно, мрія!" – про відсутність уроків у школі, що є потаємним бажанням ледь не кожної дитини. Потрапити у світ без занять можна через дзеркало. Свій фільм Олеся знімала один день.

"Просто я не дуже любила уроки, і мені мама один раз розповіла, що в давнину діти не ходили в школу, у них не було уроків... Захотілось мені повернутись в той час – так і виникла ця ідея!" – розповідає дівчинка.

Інша конкурсантка – 11-річна Анастасія з Дніпра – вже три роки знімає мультфільми. Мальовану анімовану стрічку "Пташка та гусінь" вона представляє на фестивалі як акторка – озвучувала головного героя.

Презентувати стрічку разом з Анастасією приїхала її викладачка з кіноцентру "Веснянки". Дар'я Осипова каже, що над стрічкою працювали 15-ро дітей різного віку. Ідея фільму належить 7-річному вихованцю гуртка.

Жінка розповідає: "Я вважаю, що це дуже важливо, це дуже потрібно і для дітей, і для їхнього розвитку безпосередньо. І їм цікаво, що вони не просто зробили мультфільм, а ще вони десь взяти участь з цим мультфільмом, його побачили інші діти, інших студій, інших міст".

/
/

У фестивалі беруть участь маленькі режисери у двох категоріях: від 7-ми до 10 років і з 11 до 14-ти. Стрічки – з живими акторами, намальованими та навіть виліпленими з пластиліну. Жанри та виконання для учасників "Чілдрен Кінофест" не обмежені. Єдина умова - хронометраж до восьми хвилин.

Ілля Дядик, програмний директор "Чілдрен Кінофест" каже: "Півроку тому було оголошено про проведення конкурсу, надійшло більше 200 заявок з усієї України, з цих 200 заявок ми обрали 10 дитячих робіт і ось сьогодні діти будуть представляти свої фільми на великому екрані професійному журі".

У журі фестивалю троє професійних режисерів. Один із них – Юрій Ковальов – зібрав рекордні касові збори за стрічку "Сторожова застава".

Діти, фільми яких визнають найкращими, отримають грамоти від журі, а головний переможець - грошову винагороду - 20 тисяч гривень.

Анна Брикова, Дмитро Демішев, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
У Чернівцях благодійний фестиваль "Буковинська мрія" зібрав 1200 дітлахів з усієї України
Наступний матеріал
Тест на професійність: у Черкасах змагалися парамедики з України, Литви та Польщі

Маленькі українці з діаспори Іспанії заповнили сторінки "Книга Миру" – фото

ФОТО: Правоохоронці Прикартаття знайшли 4-річного хлопчика, якого шукали майже добу

Моторошна ДТП в Одесі: Toyota  на переході насмерть збила 4-річну дівчинку

Бабченко розповів, що російський телеканал тероризує дзвінками його дітей

Російська агресія на Донбасі забрала життя більше як 240 дітей – Клімкін

Військові ООС доставили дітям Тошківки дефіцитні ліки, книжки та смаколики