5 канал

Напади на лікарів "швидкої": медики беззахисні перед агресивними пацієнтами

На Черкащині пацієнт напав на двох фельдшерів: вони приїхали на виклик "швидкої", але після нападу самі потребували медичної допомоги. У медиків – черепно-мозкові травми. Лікарі кажуть, що такі випадки не поодинокі

На фельдшера Павла Ситника 22-річний пацієнт спочатку накинувся у "швидкій", а вже у лікарні лаявся та пустив у хід кулаки. 

"Поки ми це все писали – він напав ззаду. Ніхто не очікував нічого. Звалив мене на землю, а там стіл – я вдарився головою", – розповів фельдшер Канівської підстанції швидкої медичної допомоги Павло Ситник.

Постраждав від нападника і колега Павла – Анатолій Стеценко. Тепер обидва – в обласній лікарні з черепно-мозковими травмами. "Лівою рукою б’є мене у праве око. Тут синець є. Каже, що я на нього напав", – каже фельдшер Анатолій.

Лікарі швидкої допомоги в один голос стверджують: вони беззахисні перед агресивними пацієнтами.

"Бувають різні пацієнти – і безхатченки, і в наркоманські притони за викликом потрапляємо. Не вистачає працівників, не вистачає персоналу", – пояснює фельдшер Черкаської станції швидкої медичної допомоги Наталія Науменко.

"Навіть декілька разів на день трапляються такі випадки. Вони не поодинокі, вони відбуваються щодня і не один раз на день", – каже речник Патрульної поліції в Черкаській області Зоя Вовк.

Медики закликають посилити відповідальність за такі протиправні дії. Кажуть: відповідний законопроект нині на розгляді у Верховній Раді.

"Більша відповідальність: починаючи від погроз, побиття, нападів, вимагання ліків, наркотиків, пошкодження майна, транспортних засобів і таке інше", – зазначає директор обласного центру екстреної медичної допомоги Ігор Фесун.

Тим часом у Каневі порушили кримінальні провадження за нанесення легких тілесних ушкоджень лікарям "швидкої". Стаття передбачає умовне покарання до трьох років або штраф.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Перевищив швидкість і вилетів на зустрічну: в Києві сталася смертельна аварія – фоторепортаж

Смертельне ДТП на Броварському
/
Смертельне ДТП на Броварському
/
Смертельне ДТП на Броварському
/
Смертельне ДТП на Броварському
/
Смертельне ДТП на Броварському
/
Смертельне ДТП на Броварському
/
Смертельне ДТП на Броварському
/

Попередній матеріал
Мирне життя Катеринівки: як бійці АТО допомагають мешканцям визволеного села
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": віце-спікер Ради Оксана Сироїд в ефірі "5 каналу" о 22:00