У Черкасах зараз слизько. Дуже
У Черкасах зараз слизько. Дуже
5 канал

Черкаси – як ковзанка: містяни масово "ламаються", але депутати заборонили прибирати

Найняти ще одного підрядника теж не можуть, адже тендер на прибирання вулиць був заблокований рішенням виконкому

Через нечищені та слизькі тротуари лише впродовж тижня травмувалися чотири сотні черкащан. Вулиці міста не прибирають від снігу, адже місцеві депутати – за яких, напевно, голосували і ті містяни, які зараз шкутильгають із поламаними через ожеледицю кінцівками – заборонили витрачати кошти на прибирання вулиць від снігу та льоду.

Їхала на роботу, а потрапила до лікарні. Світлана Артеменко зламала ногу просто на зупинці: "Виходила з маршрутки на роботу, посковзнулася і впала на зупинці – перелом, вивих, увесь комплект".

Майже тиждень у міському травмпункті – аншлаг. Щодня – близько 80 пацієнтів. Найчастіше до медиків звертаються із травмами кінцівок через падіння. "Везла на саночках дитину, упала. Нерозчищені дороги у дворах абсолютно цього року. Я такого року ще не бачила", – дивується пацієнтка Юлія Рясна.

За шість днів до травмпункту прийшли майже 400 людей. А це втричі більше, ніж зазвичай. Аби надати допомогу всім пацієнтам, лікарі працюють понаднормово. У цілодобовому чергуванні і три операційні. "Наша травматологічна служба працює в посиленому складі, в посиленому режимі, працюємо без вихідних, не до 16:00, а за наявності травмованих пацієнтів", – уточнює завідувач міського травматологічного пункту Віталій Григор'єв.

Не розчищені та не посипані спеціальною сумішшю двори та тротуари – головна причина травмувань. Люди скаржаться, що вулиці схожі на ковзанки. Місто обслуговує єдина комунальна контора "Черкаське експлуатаційне управління автомобільних шляхів". Там кажуть, упоратися з ожеледицею просто не встигають. Бо мають лише два трактори та з десяток працівників.

"Тобто всього два трактори на очистку всіх тротуарів у місті є на підприємстві "ЧЕЛУАШ". Це треба в десятки разів більше людей і техніки. Тому що вручну, ви ж розумієте, ну за день квартал, може два можна", – бідкається директор КП "ЧЕЛУАШ" Олексій Мельник.

Найняти ще одного підрядника не можуть – кажуть у міськраді, адже тендер на прибирання вулиць був заблокований рішенням виконкому. Крім того, 16 січня депутати міської ради ухвалили рішення призупинити будь-яке фінансування комунальної служби у місті на весь поточний рік.

"Я не розумію, як можна проводити тендер в умовах, коли депутати зняли фінансування на весь рік. І є пряма заборона використовувати кошти на прибирання вулиць і доріг. З цієї ситуації зараз немає виходу в тій площині, яка є зараз", – пояснює директор департаменту ЖКГ Черкаської міської ради Сергій Танюк.

Тож доки комунальники намагаються побороти ожеледицю – у травмпункті збільшується кількість постерпілих на слизьких тротуарах.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/
Замерзлий океан у США
/

Попередній матеріал
Почули "Нептун!" і через хвилину готові: як розгортається розрахунок гармати "Гіацинт-Б"
Наступний матеріал
За минулу добу терористи одноразово порушували "режим тиші", поранено одного бійця – штаб АТО

"Вилучили п'яту кулю": в якому стані поранений під час стрілянини в Одесі коп

Замети на дорогах: в якій області на трасах довелося ввести обмеження руху

Україну завалило снігом: як регіони борються з наслідками хурделиці

У Запоріжжі через сильну хуртовину довелося закрити аеропорт

На трасі Одеса-Мелітополь у сніговому заторі застрягли 70 автомобілів

Різке похолодання: у Києві відкривають ще 30 пунктів обігріву