Голова МЗС Польщі виступив за негайну зміну скандального закону про "бандеризм"

Чапутович також висловив думку, що корекція закону може відбутися і без участі Конституційного суду, на розгляд якого президент Дуда направив законопроект

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович виступив за корекцію скандального закону про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів і штрафи та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту. Про це він заявив у бесіді з RMF FM, передає "Європейська правда".

Міністр заявив, що приєднується до позиції віце-прем'єра Польщі, який наполягає на необхідності негайної корекції закону.

Чапутович заявив: "Я думаю, що так, з цією думкою слід погодитися. Віце-прем'єр Ярослав Говин зустрічається з політиками в США та Ізраїлі і розуміє, що це рішення необхідно, щоб ми тут позначили наше становище, тому що, як і раніше, існує певна недовіра і занепокоєння з приводу цієї ситуації". Дипломат також зазначив, що закон є проблемою і для відносин Польщі з США та Ізраїлем.

Водночас Чапутович підкреслив, що закон про Інститут нацпам'яті не сприяє зростанню антисемістських настроїв у Польщі, тому що "їх немає". Чапутович також висловив думку, що корекція закону може відбутися і без участі Конституційного суду, на розгляд якого президент Дуда направив законопроект.

"Прем'єр-міністр припускає, що він може діяти в іншому режимі. Оскільки Сейм є суверенним, він може прийняти поправки в цей закон", – сказав Чапутович.

Нагадаємо, у Польщі з 1 березня набув чинності новий закон про Інститут національної пам'яті. Цей документ передбачає кримінальне переслідування тих, хто буде "приписувати полякам злочини нацистів, зокрема буде вживати словосполучення «польські табори смерті", а також тих, хто буде заперечувати "злочини українських націоналістів, скоєні відносно громадян Польщі у період 1925-1950 років. Прийняття цього закону викликало занепокоєння з боку України, США, Ізраїлю.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У нічному клубі в Сумах підірвали гранату – кількість постраждалих росла до дев'яти (оновлено)
Наступний матеріал
Країни G7 обіцяють і надалі підтримувати суверенітет України – комюніке

Чи матиме успіх закон про Антикорупційний суд – думки депутатів та експертів

Верховна Рада нарешті ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд: як це було

Без храпу, вигуків та стогонів: британським депутатам заборонили спати на засіданнях

МЗС отримало підтвердження – у Москві затримали громадянина України

У МЗС повідомили, що здоров'я Балуха погіршилося

Назвали дату наступної зустрічі Нормандської четвірки