Проти 'бандерівців' у Польщі
Проти 'бандерівців' у Польщі YouTube / Новости-N

Генпрокуратура Польщі визнає неконституційним одне з положень закону про "бандеризм"

Ще 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології", що викликав бурхливу реакцію світової спільноти

Одне з положень польського закону про Інститут національної пам'яті є неконституційним. Про таке повідомив міністр юстиції та генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро напередодні, передає "Тиждень", посилаючись на Polsat News. 

Як зазначається, польський закон, що викликав невдоволення у низці країн Європи та Україні, нині перебуває на розгляді у Конституційному Суді Польщі.

У Генпрокуратурі країни вважають неконституційним положення закону, яке передбачає покарання у вигляді штрафу чи трьох років ув'язнення за приписування польському народу і Польщі відповідальності за злочини Третього рейху, адже "незалежно від приписів, які діють у місці скоєння злочину, цей закон застосовується до громадянина Польщі або іноземця у разі вчинення злочину".

При цьому, саму норму закону у прокуратурі називають правомірною.

Додамо, що раніше у президента Польщі Анджея Дуди викликало занепокоєння відповідне положення закону про Інститут нацпам'яті.

Водночас Дуда вважає, що перелічені у законі поняття "українські націоналісти" та "Східна Малопольща"не потребують обговорень.

"Ці поняття не відрізняються своєю невизначеністю від уже представлених понять, яким Конституційний суд вже надавав позитивну оцінку", – зазначається у повідомленні.

Довідка: 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". У ніч на 1 лютого закон про Інститут національної пам'яті ухвалив сенат Польщі. Президент Польщі Анджей Дуда вже підписав відповідний закон, що викликало розчарування Сполучених Штатів.

Натомість український Президент Петро Порошенко вже заявив, що вважає закон Польщі про заборону "бандеризма" неприйнятним

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Бог, честь і Батьківщина": Як пройшов марш націоналістів у Польщі – фоторепортаж

Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/

Попередній матеріал
Трамп призначив Джона Болтона новим радником з нацбезпеки
Наступний матеріал
Китай посилює інтернет-цензуру: на сайтах заборонили публікувати пародійні відео
Loading...