Феміда
Феміда 24tv.ua

Чи матиме успіх закон про Антикорупційний суд – думки депутатів та експертів

У програмі "Інформаційний вечір" в ефірі "5 каналу" політичні експерти та народні депутати висловили думки щодо створення майбутнього Антикорупційного суду

У четвер, 7 червня, 315 народних депутатів проголосували за президентський закон про Антикорупційний суд. Тим самим запустили процес щодо його створення. Втім навіть ті депутати, які за нього проголосували ставляться до новоспеченого закону досить скептично і не вважають це перемогою Верховної Ради.

"Я маю великі сумніви, що ця історія буде мати якісь хороші позитивні наслідки. Ми голосували "за" з одної причини – гірше вже точно не буде. Те, що відбувалося в українському судочинстві, воно призводило до того самого результату – відсутності правосуддя. Не знаю, чи вийде, тому що є багато підводних каменів. Ми розуміємо, що закон це добре, але виконання законів – це найбільша проблема в Україні. Попереду ще дуже серйозна боротьба, це тільки перший крок", – заявив позафракційний нардеп Андрій Іллєнко.

Попри скептику нардепів, експерти зазначають, що критика в сторону закону про Антикорупційний суд – це підготовка до майбутніх виборів. "Ті, хто критикував, голосували, тому що розуміли, що внутрішньо політична складова і політичні дискусії чи піар – це одне, а сприйняття того, що цей закон важливий – це інше", – наголосила політичний експерт Олеся Яхно. 

Ніхто з політичних аналітиків не очікував на такий високий результат голосування. Про це зауважив в ефірі "5 каналу" політичний консультант Олег Медведєв: "Це говорить про те, що закон відповідає політичним очікуванням і дійсно є якісним".

У документі закону про Антикорупційний суд прописані вимоги, за якими обиратимуть майбутніх суддів. Депутат від партії "Народний фронт" Вадим Кривенко наголосив, що Верховна Рада максмально пішла на зустріч тим пропозиціям, які були від Венеціанської комісії, Євросоюзу та міжнародних партнерів.

"Є міжнародна рада експертів, яка формується з міжнародних представників, їх є шість. Якщо чотири з них вважають, що якась кандидатура не гідна стати суддею, то таке рішення й буде, навіть якщо вся кваліфікаційна комісія його підтримає", – зауважив нардеп.

Одна з вимог до майбутнього судді – стаж професійної роботи не менше як 5 років та незаплямована репутація без корупційних ознак. На думку депутатів, ще на початку відбору повинні відсіюватися очевидні недоброчесні кандидати.

Повні версії інтерв'ю можна переглянути у відео:

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та за основу президентський проект закону №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".

Попередній матеріал
Легендарна Sian Evans виступить в київському "Докер пабі"
Наступний матеріал
Ворог активно обладнує вогневі позиції на лінії зіткнення і хаотично мінує тили – Міноборони
Loading...
Як пов'язані голосування за закон про Антикорупційний суд та курс гривні – експерт

Як пов'язані голосування за закон про Антикорупційний суд та курс гривні – експерт

Наскільки нардепи наблизилися до голосування за Антикорсуд – включення з Ради

Наскільки нардепи наблизилися до голосування за Антикорсуд – включення з Ради

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

"Ультиматум Гройсмана", або Як близько Рада до створення Антикорупційного суду – сюжет

"Ультиматум Гройсмана", або Як близько Рада до створення Антикорупційного суду – сюжет

Не встигли: скільки ще Рада розглядатиме правки до закону про Антикорсуд

Не встигли: скільки ще Рада розглядатиме правки до закону про Антикорсуд

Пленарне засідання Верховної Ради  – трансляція

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція