Рада
Рада 5 канал

Не встигли: скільки ще Рада розглядатиме правки до закону про Антикорсуд

Народним обранцям удалося погодити всі спірні питання щодо Вищого антикорупційного суду з Венеційською комісією, але досі тривають перемови з Міжнародним валютним фондом

Більше половини правок до закону про Вищий антикорупційний суд встигли розглянути народні обранці впродовж парламентського дня. Засідання Ради завершили на 1274-й поправці – з майже 2 тис. Розгляд триватиме й у п'ятницю, 25 травня, – але засідання розпочнуть із години запитань до уряду.

Як зауважив парламентський голова Андрій Парубій, найімовірніше, що голосування за остаточну редакцію законопроекту відбудеться наступного пленарного тижня, 5-го або ж 7-го червня. Раніше народним обранцям удалося погодити усі спірні питання щодо Вищого антикорупційного суду з Венеційською комісією.

Втім, досі тривають перемови з Міжнародним валютним фондом. Зокрема, йдеться про роль ради міжнародних експертів. У пропрезидентській фракції вважають, що останнє слово має надавати ВККС – Вища кваліфікаційна комісія суддів. Можливо – після спільних консультацій. Натомість, у "Самопомочі" впевнені, що міжнародним експертам потрібно надати безумовне право вето.

"Одне спірне питання – чи це безумовне право вето міжнародних експертів, чи це знаходження якогось консенсусу між міжнародними експертами та Вищою кваліфікаційною комісією суддів, українською", – уточнив нардеп від БПП Олександр Черненко.

"Є велика ймовірність, що не переконають наші міжнародні партнери їх в тому, що цю норму треба проголосувати, як саме безумовне право. Все ще існує ризик того, що не домовляться. І тоді виникають питання – а що ми будемо робити із фінансами країни? Де ми знайдемо додаткові $3-6 млрд, щоб розрахуватися тільки цього року за нашими зобов'язаннями?" – прокоментувала обранець від "Самопомочі" Вікторія Войціцька.

Попередній матеріал
Справа вбивства Веремія: тітушку Крисіна залишили під вартою ще на два місяці
Наступний матеріал
Україна може лишитися без €1 млрд від Євросоюзу: експерт пояснив чому

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Експерт: Ухвалення закону про Антикорупційний суд – це політичні торги по лінії АПУ-Кабмін-ВР

Депутати взялися до розгляду закону про Антикорупційний суд

"Ніхто не буде собі виписувати смертний вирок": експерт про настрої нардепів щодо Антикорупційного суду

Експерт назвав єдине питання, що затягує ухвалення закону про Антикорупційний суд

Засідання Комітету ВР щодо законопроекту про Антикорупційний суд – відео