Що вирішив профільний комітет ВР стосовно законопроекту про Антикорупційний суд – включення

На позачерговому засіданні комітету з питань правової політики і правосуддя зібралося 17 його учасників із 32 – цього виявилося достатньо для кворуму

Цілу ніч триватимуть консультації з Венеційською комісією та МВФ щодо положень законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду. Найбільше суперечок спричиняють два пункти. Водночас, більшість положень таки вдалося погодити. Про це під час засідання профільного парламентського комітету заявив його голова. Подробиці від кореспондента "5 каналу" Петра Троця. Він відстежував перебіг засідання.

На позачерговому засіданні комітету з питань правової політики і правосуддя зібралося 17 його учасників із 32 – цього виявилося достатньо для кворуму. Як повідомив голова комітету Руслан Князевич – з часу голосування в першому читанні за законопроект про Антикорупційний суд надійшло майже 2 тис. правок до документу від 96 нардепів. По більшості – вдалося знайти спільну мову, крім двох, щодо яких досі відбуваються перемовини.

"Не вирішене до кінця питання так званого вето щодо Громадської ради міжнародних експертів… Інша пропозиція, яка не узгоджена – чи потрібно у складі колегії суддів, щоби був присутній екс-суддя, який не має не менше 5-річного строку досвіду перебування на посаді судді. В нас з Венеційською комісією з цього приводу є досить конструктивна дискусія", – зазначив Князевич.

"Хочу проінформувати, що ми досягнули порозуміння майже по всіх моментах цього закону. Залишаються ще кілька питань, зокрема про роль громадської ради міжнародних експертів. Сподіваюся, порозуміємося й тут", – секретар Венеційської комісії Томас Маркер.

Якщо вночі комітет зможе досягнути консенсусу щодо проблемних питань, то вже у вівторок, 22 травня, може відбутися відповідне голосування.

Попередній матеріал
"Романтика білих вітрил": юні столичні яхтсмени показали свої вміння
Наступний матеріал
МЗС не виключає: Сенцова можуть обміняти на заґратованого керівника "РИА Новости Украина"