Максим Костецький

Експерт назвав єдине питання, що затягує ухвалення закону про Антикорупційний суд

Для вирішення цього питання в Україну прибув секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт

Нині узгоджено більшість питань стосовно Антикорупційного суду в Україні, однак і досі не узгоджена роль міжнародних експертів у процесі добору суддів. Про таке в ефірі "Інформайційного дня" на "5 каналі" заявив юридичний радник Transparency International Україна Максим Костецький.

"Було узгоджено більшість проблемних моментів, пов’язаних із законопроектом, окрім одного – найбільш дискусійного. Власне, через який процес затягується на такий довгий строк. Тому що досі не було знайдено компромісного рішення з приводу того, яка все ж таки буде роль міжнародних експертів у процесі добору суддів", – повідомив Костецький.

Також він додав: "Саме для цього приїхав сьогодні (21 травня – ред.) і секретар Венеціанської комісії пан Томас Маркерт, який намагався переконати народних обранців і представників української влади саме в тому, що участь міжнародних експертів жодним чином не тільки не порушує Конституцію України, а навпаки стане корисним інструментом забезпечення незалежності даного судового органу".

Дивіться також: 

Попередній матеріал
Нагадує водоспад: під Харковом злива знищила дорогу – відео
Наступний матеріал
Російські найманці обстріляли із артилерії дитячий заклад Торецька – дітей довелося евакуювати