http://press-centr.com/

Створення Антикорупційного суду: чого вимагають міжнародні партнери, що суперечить Конституції України

Якщо комітет завтра розгляне цей законопроект, то вже в цей четвер його можна було б виносити на голосування у парламент

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

За словами Луценко, в середу, 16 травня, профільний Комітет ВР розгляне законопроект про створення Антикорупційного суду: "Комітет має зібратися в середу і провести публічну дискусію із залученням преси. Я впевнена, що члени БПП будуть присутні на цьому комітеті… Думаю, що якби комітет його розглянув на цьому тижні, то на цей четвер його можна було б уже виносити. Тобто є дві середи. Ця середа і наступна".

Політик також підтвердила, що обговорення нині лишаються по одній позиції – це повноваження громадської ради міжнародних експертів. Тут і досі тривають дискусії. "Це буде винесено на розгляд у сесійну залу. Залишається позиція така, що право вето міжнародні експерти, які запропонують того чи іншого кандидата, таке право вето може бути подолане двома третинами голосів Вищої ради правосуддя. Міжнародні експерти і дипломати наполягають на тому, щоб міжнародні експерти на 100% визначали суддів, але в жодній демократичній, європейській країні нема такого, щоб іноземці призначали суддів. У суверенній незалежній державі. Якщо таке рішення проголосують, то будь-який суддя, якого відхилить рада міжнародних експертів, буде оскаржений у Конституційному Суді, як рішення, що не відповідає нормам конституції".

На запитання ведучого, який є вихід із цієї ситуації, Луценко сказала: "Думаю, коригування конституції не буде. Я думаю, що принцип відбору суддів і підходи в призначенні того чи іншого суді відповідатимуть тим однаковим принципам, якими керувалися і керується наше сьогоднішнє законодавство для відбору суддів до Вищого суду, до апеляційного суду, а потім першої ланки".

Нагадаємо, Верховна Рада зараз матиме два сесійні тижні. Депутати мають проголосувати низку законопроектів: закони про Антикорупціний суд та Нацбезпеку, про аудитора НАБУ та нову ЦВК, про дипломатичну службу, закон про публічні закупівлі тощо. За словами Ірини Луценко, депутати готові розглядати потрібні законопроекти до вичерпання порядку денного.

Дивіться також фотогалерею за темою:

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
Намагалися підкупити Холодницького: захисник судді-хабарника обіцяє "цікавеньке" на суді
Наступний матеріал
Верховна Рада розгляне питання оновлення складу ЦВК вже в цей четвер – Ірина Луценко

Представник Кабміну у ВР: Що заважає продовженню програми співробітництва з МВФ

Луценко повідомила, кого з кримців можуть позбавити громадянства України

Закон про Антикорупційний суд буде ухвалений у травні або червні – Герасимов

Парубій розповів про можливість відтермінувати підняття тарифів для населення

Три ключові питання у ВР: чи стане сили нардепам розглянути ініціативи – включення

Ірина Луценко розповіла, що саме не дає Україні розірвати договір про дружбу з РФ