Верховна Рада розгляне питання оновлення складу ЦВК вже в цей четвер – Ірина Луценко

Опозиційний блок наполягає на кандидатурі Охендовського

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

"Думаю, це питання, і про це говорив голова парламенту Парубій, розглядатимуть у цей четвер (17 травня – ред.)", – сказала політик.

Вона також додала, що Опозиційний блок наполягає на кандидатурі Охендовського до складу оновленої ЦВК. На запитання ведучого, чи не позначиться це на оновленні ЦВК, Луценко сказала: "Відповідно до українського законодавства, відповідно до закону про ЦВК, до Конституції, де прописані повноваження Президента і регламенту ВР, Президент враховує думку фракції і подання. Враховує – не означає обов'язково включає. Враховані кандидати від усіх фракцій і груп, чому не врахована кандидатура Опоблоку – бо вони наполягають на Охендовському. А президент і всі фракції, крім Опоблоку, наполягали на тому, що це має бути повністю оновлений склад членів ЦВК. Тим паче, питання по Охендовському – кримінальна справа, є питання до "амбарної книги" Партії регіонів. А Опоблок наполягає саме на цій кандидатурі. Всі інші фракції запропонувати. Тобто Президент, врахувавши всі пропозиції і квотний принцип подання, запропонував ВР… Був зібраний кворум, були зібрані всі депутати комітету і проголосували за звільнення цих членів ЦВК і щоб рекомендувати 14 запропонованих Президентом кандидатів".

Детальніше дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
Створення Антикорупційного суду: чого вимагають міжнародні партнери, що суперечить Конституції України
Наступний матеріал
Ірина Луценко спрогнозувала, коли ВР розгляне закон про нацбезпеку