Ірина Луценко спрогнозувала, коли ВР розгляне закон про нацбезпеку

Законопроект про нацбезпеку мають представити у профільному комітеті вже в цю середу

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко оцінила, наскільки законопроект про нацбезпеку буде готовий до голосування за нього на цьому та наступному тижні.

"На цьому тижні, я думаю, процентів 60-70%, на наступному пленарному тижні, я впевнена, що процентів на 90. Чому? Ви знаєте, там була величезна кількість правок", – сказала політик.

Луценко також назвала чотири основні правки до цього законопроекту: "Громадський контроль. Це обов'язково надати повноваження відповідному комітету ВР, а можливо, створити окремий комітет, якому напряму була б підзвітна СБУ. Друге – прибрати з закону ставку головнокомандувача. Це запропонували наші експерти і колеги з НАТО, як пострадянський рудимент. Третє – цивільний міністр оборони. Умовно Муженко підпорядкований йому, при тому, що кандидатуру вносить Президент України. І треба прописати процедуру, за якою набиратимуть СБУ. Так званий рамковий закон по всіх органах, які включають в себе безпеку й оборону. Знайдене вже формулювання. Керівник цього комітету Сергій Пашинський сказав, що на середу (16 травня – 5.UA) вони готові його представити в комітеті. Як тільки він буде проголосований у комітеті, можна виносити його в зал. Ймовірно, на наступний пленарний тиждень".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
Верховна Рада розгляне питання оновлення складу ЦВК вже в цей четвер – Ірина Луценко
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у ефірі "5 каналу"