depo.ua

Законопроект про нацбезпеку передбачає створення Національної розвідувальної програми: які ще нововведення

Експерт також розповів, які головні принципи законопроекту про нацбезпеку

У новому законопроекті про нацбезпеку передбачено створення в Україні Національної розвідувальної програми. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" керівник Центру війського-правових досліджень Олександр Мусієнко.

"Приділяється велика увага розвідці. Прописується, що в Україні має бути створена Національна розвідувальна програма. В принципі такого за часів незалежності не було. Були певні там документи, але не було прописано, що саме Національна розвідувальна програма. Тобто ми приділяємо велику увагу і розвідці і контррозвідці. (Формат розвідки – ред.) буде затверджено від того, що буде вписано в цю Національну розвідувальну програму", – сказав Мусієнко.

Експерт також наголосив, що цієї програми ще немає. "Вона має бути створена згідно з цим законом, і має бути затверджена на рівні підзаконних нормативно-правових актів, а саме указом президента, і після цього вона набуває чинності. Як на мене, це дуже важливо… Тому загалом я б цей закон оцінив як позитивний, прийнятий за основу. Якщо будуть відповідні правки і будуть слушні пропозиції, то, я думаю, до другого читання вони можуть бути внесені, і з урахуванням цих правок закон уже буде прийнятий в цілому", – уточнив Мусієнко.

Крім того, експерт розповів, які головні принципи закладені в законопроект про нацбезпеку: "Якщо він буде в такому вигляді, то перше, що він міняє – це систему управління у міністерстві оборони. У нас з'являється цивільний міністр оборони і цивільні його заступники, в нас розмежовуються функції начальника Генштабу ЗСУ і головнокомандувача. Що в принципі створює таку саму ієрархію у військово-політичному керівництві, що є в деяких країнах НАТО. Крім того, цей закон передбачає і закріплює відсоток фінансування галузі національної безпеки і оборони, фінансування військово-промислового комплексу. Цей загальний відсоток має бути не нижче 5%... Я особисто пропоную і пропонував окремим депутатам, щоб до 2-го читання було внесено фінансування державної космічної програми, бо, як показує досвід і практика, саме космічні програми – це такий локомотив військово-технічної галузі… Крім того, передбачається посилений громадський контроль за сектором безпеки та оборони".

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
Октокоптер має змогу літати за попередньо окресленими маршрутами навіть без участі оператора
/
Оновлений коптер PC-1
/
Оновлений коптер PC-1
/
Нові октокоптери захищено від ускладнених погодних умов та вітру
/
Кут нахилу, пориви вітру та вібрації компенсують гіростабілізовані підвіси
/
Оновлений коптер PC-1

Попередній матеріал
"Великодній кошик для бабусі": киян запрошують підтримати самотніх та стареньких
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе