Назар Холодницький і Артем Ситник
Назар Холодницький і Артем Ситник 5 канал

Холодницький та Ситник у Раді: офіційно та неофіційно про звіт антикорупціонерів

Обидва мали б звітувати про свою роботу – це офіційна версія їхнього візиту. Неофіційна – депутати хотіли дізнатися про суть конфлікту між чільниками НАБУ та САП

Антикорупційна конфронтація – після допитів у Генпрокуратурі чільника САП Назара Холодницького та директора НАБУ Артема Ситника викликали у парламент, щоб відзвітували перед народними обранцями. Голова Національного антикорупційного бюро заявив, що попри розслідування – будуть і надалі спільно боротися із корупцією. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, натомість, обіцяє прокоментувати всі викладені дані прослуховувань НАБУ – проте, лише під час засідання комісії прокурорів. Про гарячі дискусії в парламенті та корупційні закиди у бік антикорупціонерів – в сюжеті "5 каналу".

До сесійної зали обидва керівники антикорупційних органів заходять разом. Між собою майже не говорять. Хоча й сіли у крісла поруч. "Багато хто хоче, щоб ці крісла звільнилися. Багато для цього робиться", – зазначає з трибуни чільник САП.

Обидва мали б звітувати про свою роботу – це офіційна версія їхнього візиту. Неофіційна – депутати хотіли дізнатися про суть конфлікту між Артемом Ситником і Назаром Холодницьким. Минулого тижня директор НАБУ і Генпрокуратура поскаржилися на Холодницького. Мовляв, він тисне на суди і підлеглих, а ще – зливає інформацію. ГПУ наполягає на його звільненні. Менш як за годину до звіту в парламенті НАБУ оприлюднило аудіозаписи прослуховування з кабінету Холодницького. Але в сесійній залі їх не стали демонструвати.

Утім, Холодницький послухати встиг: "Аудіо, яке було зроблене – я готовий коментувати кожне своє слово. Як прокурор, як процесуальний керівник у своїх провадженнях. І я буду це робити".

Аудіозаписи – це лише нарізка, каже Холодницький і більше не коментує. Радить НАБУ готувати кращу доказову базу, а не піаритися. Маніпуляцією назвав фрагменти аудіодоказів і народний депутат Георгій Логвинський. Він начебто фігурує в одному з епізодів плівок. Йдеться про перебіг розслідування справи.

Насправді, каже нардеп від "Народного фронту", він говорив із Холодницьким про правозахисників, а не про злив чи закриття справи: "Це ж треба було так зманіпулювати. Це вирізка на 10 секунд. Нема початку, немає кінця. Я не пам'ятаю цієї розмови".

Інші аудіорозмови, оприлюднені НАБУ, свідчать про те, що через дії керівника САП під загрозою опинилися 10 кримінальних проваджень. Це і справа начебто дачі хабара міністру охорони здоров'я Уляні Супрун, і справа, де фігурує чільник Одеси Труханов. Але попри це, каже директор НАБУ – конфлікту між ним і Холодницьким немає. Органи працюють і далі.

"Іде штатна, нормальна робота прокурорів і детективів, нічого страшного не відбулося. Боротьба з корупцією не зупинилася, але ми не можемо замовчувати факти про протиправні дії будь-кого", – заявляє Ситник.

Утім, депутати просили обох антикорупціонерів – публічно припинити зводити рахунки. Натомість радили краще боротися з корупцією, а не обслуговувати чиїсь інтереси. Деякі депутати замість запитань по суті – ставлять риторичні.

"Чого вам не вистачає для повного щастя? Звання генерала ви у 30 років отримали, заслуженого юриста незрозуміло за що – отримали. І чи рибок вам не шкода, які оцю всю дурню вашу слухали?" – запитує голова фракції Радикальна партія Олег Ляшко. Холодницький відповідає: "Мені для повного щастя не вистачає будинку в Козині і везіння в лотерею, Олег Валерійович".

Керівник САП дорікнув не лише радикалу. Депутату Сергію Лещенку нагадав про дорогу квартиру в центрі Києва, на яку той нібито не заробив. Відзвітувавши, Ситник і Холодницький залишили сесійну залу – поодинці, не попрощавшись.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Законопроект про нацбезпеку не можна покращити, його необхідно переписати – Сунгуровський
Наступний матеріал
"Доступні ліки": в 2017 році понад 60 млн були повернені до бюджету, бо їх не використали – МОЗ
Loading...