Назар Холодницький
Назар Холодницький 5 канал

"Обмін люб'язністю": у ВР Холодницький покепкував щодо кандидатури наступника

На запитання у парламенті керівник САП відповідав упевнено й "відбивав" певні їхні заяви та коментарі

У середу, 4 квітня, у Верховній Раді звітували керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та директор НАБУ Артем Ситник. Про що говорили і що запитували у посадовців депутати – слухала кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко. 

Свій виступ керівник САП розпочав із заяви: знає, що багатьом кортить побачити на цій посаді інше обличчя. Утім, Холодницький запевнив: буде боротися. Аудіозаписи з його кабінету, оприлюднені НАБУ сьогодні, слухав і готовий їх прокоментувати на засіданні Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

На запитання народних обранців керівник САП відповідав упевнено й "відбивав" певні їхні заяви та коментарі.

"Є дуже багато людей зараз, які хочуть спекулювати записами. А тепер розставимо всі крапки над "і". Два роки мене як керівника САП намагаються дискредитувати і сказати, що я якийсь не такий; тому що я був проти, пане Сергію (нардеп Сергій Лещенко – ред.), що якась аналітична довідка замінила провадження по вашій квартирі за 350 тисяч доларів. Я був проти, і не було внесено в ЄРДР. Я вас інформую, хай із запізненням. Це провадження зареєстровано", – відповів Холодницький на репліку Сергія Лещенка.

А на запитання нардепа "кого ви бачите наступним на цій посаді?", керівник Антикорупційної прокуратури дотепно зауважив: "Вас, пане Лещенко".

При цьому голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко обмінявся "люб'язностями" з очільником САП. Що говорили нардепи та як відповідав Холодницький – дивіться детальніше у включенні:

Слово мав і директор НАБУ Артем Ситник. Він заявив, що жодного конфлікту між САП та Антикорупційним бюро немає. Він також закликав нардепів та всіх українців не спекулювати на цій темі, адже обидва відомства працюють у штатному режимі. 

"Йде штатна нормальна робота детективів та прокурорів. Нічого страшного не відбулося. Боротьба з корупцією не зупинилася. У той же час ми не можемо замовчувати ті факти про певні протиправні дії будь-кого. Навіть якщо це буде працівник Антикорупційного бюро. Ми повинні бути рівні стосовно будь-кого", – зазначив Ситник.

Водночас, голова НАБУ наголосив: "Єдина гарантія збереження незалежності цих органів – це виняткове дотримання вимог Закону України. Це єдиний рецепт, який дає мені можливість зараз виступати та гідно відповідати на це запитання і прямо дивитися у вічі будь-кому".

Нагадаємо, 30 березня стало відомо, що генпрокурор Юрій Луценко та директор НАБУ Артем Ситник спрямували до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів клопотання, аби Назара Холодницького відсторонили від посади керівника САП. Йому закидають низку дисциплінарних проступків. При цьому 30 березня в Генпрокуратурі заявили, що Холодницький не з'явився на допит у ГПУ.

Попередній матеріал
Убивство беркутівців: Луценко заявляє про "неправильну кваліфікацію дій" Бубенчика
Наступний матеріал
Ситник заявив, що ніякого конфлікту між НАБУ і САП немає
Loading...