Ірина Луценко
Ірина Луценко
5 канал

Луценко повідомила, кого з кримців можуть позбавити громадянства України

Позбавляти громадянства України будуть осіб, які добровільно, а не під тиском брали участь у виборах чи служили в ЗС іншої країни

Мешканців окупованого Криму не позбавлятимуть українського громадянства, якщо вони брали участь у виборах інших країн, служили у ЗС РФ чи в лавах бойовиків на Донбасі або отримали російський паспорт не з власної волі. Про це заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, передає "112 Україна". 

Так вона прокоментувала внесення змін до закону "Про громадянство України", що передбачає підстави для позбавлення українського громадянства, зокрема і для мешканців анексованого Криму.

"Стосовно мешканців Автономної Республіки Крим, прописано у статті 19, де чорним по білому вказується, що повну відповідальність за тиск, утиски, примушування українських громадян, які проживають у Криму, до незаконних дій, має нести Російська Федерація. Наші громадяни, які вимушені були вчинити ті чи інші дії на цій окупованій території для того, щоб зберегти життя, щоб не потрапити до тюрми, щоб мати можливість годувати сім'ю, вимушені були брати участь у референдумі під дулами автоматів чи їх примусили служити в російській армії, чи в так званих "ЛНР" та "ДНР", не будуть нести відповідальності і не будуть позбавлятися громадянства України", – підкреслила Луценко.

Водночас вона уточнила: закон передбачає, що позбавляти громадянства України будуть осіб, які "скориставшись певними можливостями", брали участь у виборах іншої країни або служили в Збройних Силах іншої країни з власної волі.

"Відповідальність для українських громадян, які чітко підпадають під дію документа, які не робили це під тиском, а робили це добровільно, буде наставати з моменту, коли закон набере чинності", – пояснила представник Президента.

За її словами, новий законопроект вносить певні зміни до чинного законодавства, які будуть більш чітко регулювати правила надання чи позбавлення українського громадянства, а комісії буде надано більше повноважень для додаткової перевірки документів тих, хто претендує на українське громадянство або його позбавлення.

Урядовці вважають, що більш ретельна перевірка кандидатів у громадяни України дасть можливість своєчасно виявити диверсантів з РФ.

Відповідний законопроект уже знаходиться на опрацюванні у відповідних парламентських комітетах.

Нагадаємо, 19 березня у ВР зареєстрували законопроект, що пропонує внести зміни до закону "Про громадянство України". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман спрогнозував, наскільки зросте цьогоріч українська IT-галузь
Наступний матеріал
Вже домовились: Полторак розповів, коли буде поставка Javelin