ГУР: Майже всі військові частини РФ, що захоплювали Крим, побували і на Донбасі

Воєнна розвідка розповіла, які саме підрозділи ЗС Росії захоплювали український півострів

Анексія Криму військами Російської Федерації відбувалася в три етапи. Таку думку висловив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький, передає прес-служба ГУР. 

За даними вітчизняної розвідки, загалом в окупації півострова взяли участь близько 20 військових частин та підрозділів ЗС Росії.

"Захоплення Криму можна умовно поділити на три етапи. У першому брали участь підрозділи спецпризначення за підтримки 810-ї бригади морської піхоти, яка на той час дислокувалася в Криму. На другому етапі за допомогою транспортної авіації, поромів і десантних кораблів було додатково перекинуто близько 7 тисяч військовослужбовців. В цілому, в окупації Криму брало участь близько 20 військових частин і підрозділів ЗС РФ, повітрянодесантні, мотострілецькі, артилерійські, ППО. Це були бригади спецназу, батальйони 7-ї та 76-ї десантно-штурмових дивізій, 31-а десантно-штурмова бригада, морська піхота Каспійської флотилії", – уточнив Скібіцький.

Крім того, воєнна розвідка повідомляє: практично всі військові частини, які захоплювали Крим, побували і на Донбасі.

"У Південному військовому окрузі ЗС РФ створена 8-а армія, штаб якої здійснює керівництво окупаційними військами на сході України. Комісії з цієї армії дуже активно перевіряють стан справ у першому і другому армійських корпусах", – зазначено у повідомленні.

За наявними даними, нині на командних посадах на сході перебуває близько 750 російських офіцерів.

"Командири корпусів, їхні заступники, командири частин і навіть командири взводів, там, де потрібна висока кваліфікація (наприклад зв’язок), – це все офіцери ЗС Росії", – наголосив Вадим Скібіцький.

Також у розвідці додали, що ці угруповання можуть вести активні бойові дії на окремих напрямках, однак наразі застосовують тактику провокаційних ударів.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Тука: Щоб на Донбасі встановився стійкий мир, можуть знадобитися десятиліття
Наступний матеріал
Смертельна ДТП у Кривому Розі: слідчий розкрив нові деталі аварії