Законопроект про створення в Україні Антикорупційного суду може бути ухвалений уже цього тижня. Таке переконання висловив спікер парламенту Андрій Парубій.
За його словами, вже сьогодні, 21 травня, пообіді профільний комітет має затвердити остаточний варіант документу. Якщо це станеться – депутати вже завтра почнуть розглядати його у сесійній залі. А в четвер, 24 травня, винесуть його на голосування. Більшість фракцій під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради вже заявили, що готові підтримати цей закон. Утім, чи назбирається за нього достатня кількість голосів – стане відомо не раніше четверга.
"Ключове й принципове – позиція Президента України з приводу цього питання підтримана. Ми маємо наразі узгоджену позицію відносно того, що і врахована роль міжнародних експертів, і це не суперечить конституції. Що стосується конкретного тексту, конкретних деталей – я думаю сьогодні багато з вас будуть присутні на засіданні відповідного комітету і саме тоді ми отримаємо той текст, який зможемо виносити в зал і голосувати", – заявив голова фракції Блок Петра Порошенка Артур Герасимов.
Своєю чергою, голова фракції Народний фронт Максим Бурбак наголосив на можливих наслідках у зв'язку з неухваленням закону.
"Зволікання з ухваленням закону про вищий Антикорупційний суд буде мати значні негативні наслідки і в переговорах, і у взаємодії з нашими міжнародними партнерами. Питання Антикорупційного суду є одним з ключових елементів у продовженні програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Раптове припинення цієї програми може призвести до непоправних наслідків для економіки і фінансової системи України. Ми не можемо допустити ані дефолту країни, ані збоїв у роботі з нашими західними партнерами", – заявив Бурбак.
Співголова фракції Опозиційний блок Юрій Бойко висловився за реформування усієї судової системи.
"Ми категорично проти відокремлення окремо взятого суду. Наполягаємо на тому, щоб була реформована вся судова система. І це вимоги суспільства, тому що судова гілка влади сьогодні найменш користується довірою людей", – заявив Бойко.
Раніше Світовий банк оголосив вимоги щодо Антикорупційного суду. На кону – гарантії банку на суму $800 млн. В Єврокомісії раніше також заявили, що мають до України дві вимоги. Одна із них – створення відповідно до всіх стандартів Вищого Антикорупційного суду.
Як повідомляв 5.UA, 1 березня 2018 року Рада проголосувала за законопроект про Антикорупційний суд у першому читанні. Голоси підтримки розподілилися так: 101 депутат від фракції БПП, 67 – від "Народного фронту", 2 – від Опозиційного блоку (троє утрималися, більшість не голосували), 22 – від об'єднання "Самопоміч", 14 – від Радикальної партії Олега Ляшка , 19 – від "Батьківщини", 8 і 15 від груп "Воля народу" і "Відродження".