Андрій Парубій

Парубій розповів, коли Рада планує розглянути кандидатів у члени ЦВК

Парламенту, за словами спікера, знадобиться значна кількість часу, щоб відкликати більшість нинішніх і призначити нових членів комісії

Розглянути кандидатури в члени Центральної виборчої комісії України (ЦВК) Верховна Рада зможе 17 травня. Про це 14 травня на погоджувальній раді заявив спікер парламенту Андрій Парубій, інформує "5 канал".

За його словами, Раді знадобиться значна кількість часу, щоб відкликати більшість нинішніх і призначити нових членів ЦВК.

"Якщо буде завершено консультації, у четвер (17 травня – 5.UA) ми переходимо до питання Центральної виборчої комісії. Нагадаю, що це питання згідно регламенту займе значний проміжок, оскільки першим блоком має бути зняття і відкликання діючих членів ЦВК, і аж потім обрання нових. Украй важливо, щоб були проведені консультації, і якщо усі фракції дійдуть позитивних висновків – у четвер це буде одне з наших ключових питань", – заявив спікер.

23 січня 2018 року Президент Порошенко підписав подання про призначення нових членів ЦВК. Він запропонував свої варіанти призначень. 5 лютого цього року Петро Порошенко вніс до Ради подання на членів ЦВК. Повноваження нинішнього складу Центральної виборчої комісії закінчилися ще 1 червня 2014 року.

Як повідомляв 5.UA, 18 квітня Комітет Верховної Ради з правової політики і правосуддя підтримав подання Президента щодо звільнення 13 членів Центральної виборчої комісії у зв'язку із закінченням терміну їхніх повноважень.

Попередній матеріал
ДТП у Білорусі: один із маленьких українських футболістів помер
Наступний матеріал
У Сумах порушили кримінальну справу через знущання поліцейських над людиною – подробиці

Брифінг голови ВР Андрія Парубія – відео

Засідання Погоджувальної ради Верховної Ради – відео

Під Радою активісти вимагали скасувати виборче право часів Януковича

Більш як половина нинішніх нардепів не пройде у ВР за новим виборчим кодексом – Бала

Пленарне засідання ВР, година запитань до уряду – відео

Парубій розповів про можливість відтермінувати підняття тарифів для населення