Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія Новинарня

Бернацька про нову ЦВК: "Після того, як ти обраний, у тебе немає партійної приналежності"

Чиновниця також розповіла про те, якими є кандидати до нового ЦВК

Після обрання до ЦВК усі нинішні кандидати мають забути про свою партійність. Про таке заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Час. Підсумки дня" перший заступник міністра юстиції України Наталія Бернацька.

Посадовиця сказала: "Мені здається, що тут кожен з кандидатів має свою репутацію протягом життя і хоче її зберегти. Після того, як ти обраний, у тебе немає партійної приналежності, в тебе немає нічого. Ти повинен відповідати, щоб і інтереси і тієї партії, яка тебе рекомендувала, і всіх інших, були однаково збалансовано представлені. І в цьому, мабуть, і спрацює це представництво (про пропорційну систему обрання до ЦВК – Ред.), що кожен буде один за одним слідкувати в усіх питаннях". 

Вона також розповіла: "Сьогодні законодавство визначає процес формування ЦВК, що подання Президента формується за пропозицією депутатських груп або фракцій. І з одного боку історично взагалі формування міністерств і заступників… От ви знаєте, ми навіть в 2014 році, коли прийшли працювати в міністерство, всі заступники міністра були по квотах. В нас були від "Свободи" і від "Удару" тоді. Дуже було важко працювати, тому що кожен рухався в різних напрямках. Ми втратили багато часу, щоб сформувати команду, об’єднати всіх навколо однієї ідеї. І поступово оце квотове формування не спрацювало. В ЦВК в цьому році, аналізуючи перелік, який є, і побачивши і почувши персонально цих людей, я вам скажу, що дуже фаховий перелік. І тут навіть більшість людей не мають безпосереднього відношення до цих партій. Вони не є членами партій, вони не були депутатами ніколи. Наприклад, це вибрали експертів, які в цій сфері працювали".

Що ще сказала перший заступник міністра юстиції, дивіться у відео:

Попередній матеріал
Сучасні імітаційні комплекси: як новітні технології гартують морпіхів ЗСУ
Наступний матеріал
"За що загинув Василь Сліпак?": у Києві відбувся прем'єрний показ стрічки "Міф"
Теги:
Loading...