5 канал

"За що загинув Василь Сліпак?": у Києві відбувся прем'єрний показ стрічки "Міф"

У четвер, 8 лютого, у широкий прокат в Україні вийшов документальний фільм "Міф" про Василя Сліпака – відомого оперного співака, соліста Паризької опери, який загинув на передовій у зоні АТО

На прем'єрному показі побувала і журналістка "5 каналу" Леся Головата. За її словами, фільм викликає дуже контрастні емоції – від сміху до сліз і жалю, та змушує замислитися про долю захисників на сході.

У фільмі йдеться про оперного співака Василя Сліпака, відомого не лише в Україні, а й за її межами. Він мав унікальний голос – контр-тенор (що прирівнюється до найвищого жіночого голосу), співав у Паризькій опері. Коли почалася Революція Гідності, Василь став "голосом України" у Парижі – збирав там допомогу, волонтерив. З початком російської агресії, народжений співати на сцені, Сліпак покинув її та пішов кулеметником в АТО. Загинув 29 червня 2016 року під час бою на Світлодарській дузі.

Сьогодні, на показі документальної стрічки, був і брат Василя Сліпака – Орест.

"Це було найбільшим моїм побоюванням (що образ Василя, створений у фільмі, відрізнятиметься від того, ким був брат). Коли я йшов на прем'єру, то дуже боявся, що це буде фільм не про мого брата. Але мушу сказати, що знімальній групі вдалося зробити фільм про Василя Сліпака. Причому, маю зазначити, що коли я передивлявся фільм перший раз, то мені всі моменти були комфортні. Там не було нічого такого, що би не стосувалося Василя", – каже Орест Сліпак.

На передовій Василя Сліпака називали "Міфом", адже партія Мефістофеля з опери "Фауст" була його найулюбленішою.

З передової на показ кінострічки приїхала і посестра Галинка (Перлинка). Вона розповіла, що коли Василь уперше з'явився, дівчина навіть не знала, що він оперний співак.

"Почула перший раз його спів, коли він безпосередньо чистив свій кулемет. Співав "Ніч яка місячна, зоряна, ясная". Співав в окопах хлопцям, тобто це були такі міні-концерти на замовлення. В нас багато молоді на передовій. Він підловлював нас на словах-паразитах та русизмах і виправляв. Постійно наголошував на тому, що треба розмовляти правильною українською мовою", – пригадує Галина.

5 канал

Історія Василя Сліпака надзвичайна, тому коли режисер Леонід Кантер та Іван Ясній дізналися, що він загинув, уже за десть днів у них виникла ідея зробити фільм про визначного українця, а через два тижні вони вже були на передовій у тому бліндажі, де жив Василь Сліпак.

Знімали фільм також у Парижі та Львові – це міста, з якими пов'язана історія митця та бійця АТО. В документалістику режисери вплели й анімацію. Йдеться про казку Джанні Родарі "Джельсоміно". Вона розповідає про хлопчика, що мав унікальний голос і якому вдалося зруйнувати королівство зла та неправди.

"Великою проблемою було те, що головного героя вже не було в живих, коли ми розпочали зйомку. Але ми не хотіли зробити спогади про Василя Сліпака, ми хотіли зробити живого Василя Сліпака. Тому ми оголосили в інтернеті, що нам дуже потрібна допомога, аби нам надсилали відео. Спочатку його було дуже мало, але пізніше його стало так багато, що ми вже не могли дати цьому ради і ледь-ледь все це змогли впорядкувати", – розповів Леонід Кантер.

Головним питанням автори фільму поставили таке "За що загинув Василь Сліпак?" І, власне, в цьому фільмі є декілька відповідей на це питання. Кожен може вибрати ту, яка йому пасує найбільше.

Уже сьогодні в 25 містах України фільм виходить у великий прокат. А завтра, 9 лютого, режисери виїжджають зі стрічкою до Італії. Згодом заплановані тури до Канади та Франції.

Попередній матеріал
Бернацька про нову ЦВК: "Після того, як ти обраний, у тебе немає партійної приналежності"
Наступний матеріал
Мін'юст: Є проект змін до законодавства, що полегшать переселенцям голосування на виборах
Loading...