вибори
вибори foto

Мін'юст: Є проект змін до законодавства, що полегшать переселенцям голосування на виборах

На сьогодні великою проблемою є голосування внутрішньо переміщених осіб

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Час. Підсумки дня" перший заступник міністра юстиції України Наталія Бернацька.

"Вже не перший рік тривають бойові дії РФ на частині нашої території. З приводу того, коли проводити вибори на цих територіях, тут у нас чітка позиція з приводу державних органів, що тільки коли у нас будуть виконані всі Мінські домовленості  і повністю буде контрольована території, тільки тоді це питання постане актуально", – сказала чиновниця.

"Найбільш гарячим питанням нині, на мою думку, є голосування внутрішньо переміщених осіб, тому що їх зараз дуже багато на території України, не всі вони зафіксовані, де вони перебувають, але вони вже декілька років постійно проживають в якомусь іншому регіоні, ніж в Луганську та Донецьку. І вони мають право і мають право його реалізувати – віддати голос за того кандидата, за якого вони бажають. І якщо на виборах президента це простіше реалізувати, то на парламентських, де ще буде мажоритарна, – набагато складніше. І тут є проект змін до законодавства, який це питання вирішить – і надважливо його прийняти. Тому що це більш як мільйон осіб. І звичайно, люди з Криму, які переїхали на материкову Україну", – сказала Бернацька.

Бернацька також розповіла, як на її  думку, потрібно після звільнення окупованих територій ставитися до колабораціоністів, деталі у відео:

 

Попередній матеріал
"За що загинув Василь Сліпак?": у Києві відбувся прем'єрний показ стрічки "Міф"
Наступний матеріал
Що побачив посол Швеції у прифронтовому Маріуполі – сюжет
Loading...